Zelený čaj: poklad čínské medicíny

Hledáte produkt, kterým byste upevnila zdraví, pročistila organismus a zároveň rozzářila pleť? Vyzkoušejte zelený čaj.

Užívat ho můžete vnitřně i zvnějšku. Jeden šálek kvalitního zeleného čaje denně pomáhá z těla vyplavovat škodlivé látky, navíc upravuje krevní tlak i hladinu krevního cholesterolu a napomáhá i lepšímu spalování tuků. Podle čínské medicíny je to jeden z elixíru dlouhověkosti.

Omlaďte tvář

Je vaše pleť mdlá a dehydratovaná? Vyzkoušejte jogurtovou masku. Smíchejte tři lžíce bílého hustého jogurtu se lžící drceného zeleného čaje a špetkou kurkumy. Směs naneste na čistý a suchý obličej i krk, a nechte působit 20 minut. Pak jemně opláchněte vlažnou vodou. Masku používejte jednou až dvakrát týdně.

Také vás může zajímat ...

Zmírní tmavé kruhy

Trápí vás tmavé kruhy pod očima, které vám ubírají na kráse a přidávají roky navíc? Zelený čaj dokáže zmírnit otoky a při dlouhodobém používání díky obsahu vitaminu K i tmavá místa pod očima.

Jak na to? Dva použité sáčky zeleného čaje vložte na 30 minut do lednice. Pak je jemně položte na zavřená víčka a relaxujte po dobu 15 minut. Používejte denně.

Podpoří růst

Antioxidanty obsažené v zeleném čaji mají blahodárné účinky také na vlasy a na pokožku hlavy, některé z nich dokonce podle vědeckých studií podporují růst vlasů. Vitaminy C a E, které v zeleném čaji také jsou, navíc chrání vlasy před poškozením UV zářením a obnovují poškozené a suché vlasy.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...