Zemřel své manželce v náručí

Když se před necelými třemi roky vracel režisér Jiří Menzel (†82) domů z pracovní cesty na Slovensko, pociťoval bolesti hlavy.

Přechodil zánět středního ucha, ale že se z toho vyvine napadení mozku menin-gokokem, které osudově ovlivní zbytek jeho života, to netušil.

Také vás může zajímat ...

Ještě v srpnu režisér přijímal gratulace, jak vypadá dobře, ale pak přišel nečekaný konec

Doma ho ležícího za dveřmi našla manželka Olga Menzelová (42), která zavolala sanitku. Ani okamžitá operace v Ústřední vojenské nemocnici, ani další léčení a náročná rehabilitace režiséra zpátky do života naplno nevrátily.

Jiří Men-zel bohužel nečekaně zemřel v náručí své ženy. Zůstaly po něm dvě malé dcerky a skvělé filmy jako oscarové Ostře sledované vlaky, Skřivánci na niti, Vesničko má středisková a další nezapomenutelné snímky.

„Jiřinko náš milovaný, nejstatečnější ze všech statečných. Včera večer doma v našich náručích tvoje tělo opustilo náš pozemský svět,“

rozloučila se s ním na sociální síti manželka. Luxusního domu, který pro rodinu zakoupila v Praze s hypotékou 20 milionů Olga, si bohužel neužil

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...