Žena jeho snů o něj dlouho neměla zájem

Půvabná tanečnice si jeho srdce získala, aniž by po tom výrazněji toužila. MARTIN DEJDAR (55) se o svou ženu DANIELU (49) musel hodně snažit. Nebylo to s ní snadné, ale nevzdal to.

Vtipný, charismatický a temperamentní herec Martin Dejdar (55) byl už odjakživa pro každou legraci. Vždy vyčníval z davu, nebál se říct, co si myslí. Narodil se sice ve Vysokém Mýtě, ale vždy ho to táhlo do víru velkoměsta.

Také vás může zajímat ...

Rozhodl se proto nastoupit na pražskou DAMU, kterou úspěšně dostudoval. Hned potom nastoupil do svého prvního divadelního angažmá v divadle Ypsilon, kterému je věrný dodnes. Tam si zahrál například ve hrách Praha stověžatá nebo Horror Band.

Svou práci odváděl na jedničku

Diváci ho po čase začali vídat i na televizních obrazovkách. Ve svém prvním filmu Zelená léta si zahrál v pouhých dvaceti letech a od té doby se nabídky jenom hrnou. Lidé si ho oblíbili především ve filmech Šakalí léta, Učitel tance nebo Slunce, seno, erotika.

V poslední době zazářil především v seriálu Comeback, kde ztvárnil legendárního ožralu Ozzáka. Po pracovní stránce byl Martin víc než spokojený. Jak to měl ale tehdy se ženami?

Okamžitě ho okouzlila

Martin se se svou současnou manželkou Danielou (49) setkal v roce 1990. Bylo to při zkoušení prvního multižánrového projektu Faust, který se hrál ve Spirále na pražském Výstavišti. Dejdar hrál tehdy Fausta a Daniela byla jednou z tanečnic ze sboru.

Hned jak ji zahlédl, usmyslel si, že ji musí získat. V té době měl ale údajně udržovat poměr s producentkou Alenou Poledňákovou. Jak to tak však vypadá, byla to Daniela, kdo mu nakonec ukradl srdce. Neměl to ale vůbec jednoduché. Jeho budoucí manželka ho tehdy nejen ignorovala, ale dokonce ani nevěděla, kdo je a jak se jmenuje.

Měla ho za homosexuála

Daniela si tehdy Martina pletla s hercem a moderátorem Milanem Heinem (74). Ten je však homosexuál, což Dejdarovi situaci ještě víc ztížilo. Jeho milá si o něm myslela, že ho přitahují muži, a nechápala, proč neustále flirtuje s ní.

Takto to mělo trvat dalšího půl roku a z Martina si všichni ostatní členové sboru dělali legraci. Všichni už to dokonce brali tak, jako kdyby spolu Martin a Daniela chodili, protože moc dobře věděli, že Dejdar toho jednou přeci jenom dosáhne.

Když se například nedostavil na zkoušku, všichni se ptali Daniely, co s ním je. A té to mělo pořádně lézt na nervy. Nechápala, proč je neustále někdo spojuje, když spolu nic nemají.

Přijal nabídku snů

Martinovi už jaksi docházely síly a v tu chvíli dostal nabídku snů. Ozvali se mu totiž z Londýna, zda by si nechtěl zahrát ve dvoudílném fi lmu Exchange of Fire. Martin nadšeně souhlasil.

Nejspíš mu přišlo vhod, že si od všeho odpočine a uvidí, na čem vlastně je. Natáčení si pořádně užil, dokonce o něm má mluvit jako o svém největším hereckém zážitku vůbec.

Konečně to riskl

Když se vrátil zpátky do vlasti, rozhodl se udělat velký krok kupředu a vsadil všechno na jednu kartu. Tehdy tu byl totiž jenom na návštěvě, pak se zase vracel do Británie, a tak ho napadlo, že dá Daniele letenku. Chtěl, aby odletěla s ním.

Měla to brát jako dovolenou, a dokonce jí nabídl, že pokud nechce, nemusí přespávat u něj na pokoji v hotelu. Zajistil jí nocleh u jedné známé. Už tehdy byl očividně skutečný gentleman a možná na to svou současnou manželku dostal.

Ta na jeho nabídku nakonec kývla. V době, kdy Martin definitivně letěl domů, byla už Daniela jeho oficiální partnerkou. Vraceli se už jako oficiální pár. Dlouhodobé úsilí se mu tak rozhodně vyplatilo a on tak získal ženu svých snů. Ta při něm stála, i když mu nebylo zrovna dvakrát do zpěvu.

Čekala je obrovská zkouška

Po čtyřech letech jejich vztahu následovala krásná svatba. O další čtyři roky později se jim narodil syn Matěj (21). Jak se ale zdá, jen hraní a dabování Martinovi nestačilo, a tak se rozhodl, že zkusí něco trošku jiného. Jeho velkým přáním totiž bylo prosadit český film i ve světě.

Stal se proto spoluzakladatelem produkční společnosti M.D.M, jež měla pod záštitou film Panství. Mimoto ve filmu i sám hrál. Jenže místo očekávaného úspěchu přišlo jedno velké zklamání.

Dejdar a ostatní prodali snímek do zahraničí, peníze za něj jim ale nikdo neposlal. To pro Martina znamenalo jediné – obří dluhy, které bude muset co nejrychleji splatit. Hrozila mu dokonce i exekuce. Začal pracovat, co to šlo.

Točil jeden film za druhým, vystupoval v divadle, hrál s rockovou kapelou, jen aby mohl vracet to, co si půjčil, a zabezpečil i svou rodinu. Jeho žena mu po celou tu dobu stála věrně po boku.

Těžká situace je stmelila

Pár let po tom, co se Dejdarovi neprávem připsaly milionové dluhy, přibyla do jejich rodiny dcera Sára (15). Martin začal toužit po větším soukromí, sláva, na kterou byl vždy tak zvyklý, mu začala pomalu lézt krkem, protože jí trpěla hlavně jeho rodina.

Syna Matěje měli ve škole dokonce šikanovat, a tak všechny ze dne na den sbalil a odstěhovali se do Ameriky. Tam byli mimo dohled, mimo všechny mediální útoky a žilo se jim hezky. Přesto se ale Dejdar musel vrátit do Česka.

Bylo totiž pro něj údajně těžké se v Americe uživit jako herec a tady byl pořád velice žádaný. Rodinu tam ale musel nechat. Přesto si ale nakonec zvolili jako místo pro žití Prahu. A vypadá to, že udělali dobře.

Synovi sice kvůli zranění nevyšla hokejová kariéra, nyní ale dělá provozního v jeho baru. Z dcery možná nakonec bude také herečka.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...