Ženě Michaela Douglase půl roku vyhrožovali smrtí!

„Od chvíle, kdy jsem Catherine potkal, jsem nový člověk, úplně jiný než jsem byl předtím.“

Ačkoliv je mezi nimi velký věkový rozdíl, patří Michael Douglas (75) a Catherina Zeta-Jones (50) k nejstabilnějším párům v hereckém světě. Vyrovnali se i s vážnými zdravotními problémy nebo s anonymními útoky.

Americký herec Michael Douglas (75) není prvním případem bouřliváka, kterého zkrotila krásná mladší partnerka. Syn slavného otce Kirka Douglase (103) se rozhodně nevyhýbal temným a hříšným stránkám života. V mládí žil jeden čas s komunitou hippies a později, když se i díky tátovi úspěšně zapojil do filmového průmyslu, nevyhnul se obvyklé kombinaci slavných umělců: drogám, alkoholu a sexu.

Také vás může zajímat ...

Zvlášť v té poslední oblasti se stal těžce závislým, což byl prý hlavní důvod, proč se rozvedl se svojí první ženou Diandrou (64). S tou strávil celkem 23 let a právě ona ho nakonec donutila, aby se šel ze závislosti na sexu léčit. Poněkud pikantní je, že ve svých nejslavnějších filmech se právě Michael stával naopak obětí erotikou posedlých žen, ať už se jednalo o Základní instinkt, Osudovou přitažlivost nebo Skandální odhalení.

Hodně tučná pojistka

Rozvod Michaela a jeho první manželky probíhal tři roky. To už měl ale hollywoodský herec jinou lásku. Zamiloval se do mladé evropské herečky původem z Walesu. Když se poprvé potkali ve Francii na filmovém festivalu, Catherine Zeta-Jones (50) pochopitelně věděla, o koho se jedná. Už jako malá sledovala Michaela v amerických filmech a seriálech.

Byl starší o pětadvacet let, což nakonec nepředstavovalo problém – i když slavný herec byl starší než otec Catherine. Za určité znamení osudu mohla dvojice považovat, že se oba narodili ve stejný den, 25.září. Jako první propadl lásce Michael, neměl to ovšem s Catherine tak snadné. Později prohlásil, že hned jak krásnou tmavovlásku viděl, přál si mít s ní jednou děti.

Ona ho ale nechala dost dlouho v nejistotě. Částečně si za to mohl Michael sám, protože rozhodně neměl pověst muže, který by byl vhodný pro rodinný život. Láska ale opravdu dokáže člověka změnit. Z Michaela se podle jeho vlastních slov stal úplně jiný člověk než předtím. Ani ne za půl roku poté, co oficiálně skončilo rozvodem jeho první manželství, si Catherine vzal.

Herečka se ale pojistila v předmanželské smlouvě. Pokud by se Michaelovi někdy prokázala nevěra, zaplatí za každý svůj úlet pět milionů dolarů. A v případě, že by manželství přece jen po letech nevydrželo, dostala by Catherine za každý rok prožitý s Michaelem tři miliony dolarů.

Za takových podmínek by si asi každý muž rozmyslel nějaké zálety nebo snahu svoji partnerku opustit – Michael ale Catherine opravdu miloval a miluje, takže na všechno přistoupil!

Nejprve bojoval on, potom ona

Zatímco mezi Michaelem a Catherine bylo vše v pořádku, útoky na jejich manželství přišly z jiných stran. Herečka začala dostávat anonymní dopisy, ve kterých jí bylo vyhrožováno smrtí. Trvalo to půl roku, během kterého se Catherine reálně bála o svůj život. Pachatelkou byla nakonec jedna z fanynek jejího manžela, kterou její písemné útoky stály tři roky vězení.

Mnohem horší situace nastala poté, kdy u Michaela lékaři zjistili rakovinu. V té době už měli s Catherine dvě malé děti. S Michaelem to nevypadalo dobře, jeho vzhled budil dojem, že neodvratný konec je nablízku. Podstoupil léčbu, během které zhubl o 20 kilogramů. Podařilo se mu nebezpečnou nemoc porazit, pak ale měla problémy jeho žena – Catherine totiž začala mít psychické problémy.

Důvodem bipolární poruchy, kterou u ní odhalili, bylo vyčerpání z toho, jak moc podporovala Michaela v jeho boji o život. I tenhle problém ale dvojice nakonec nějak zvládla.

V roce 2013 si sice dali na čas od sebe pauzu, ale ta jim očividně pomohla, protože vstoupili už do dvacátého roku společného života!

Otec i macecha už oslavili sto let na světě!

Vzorem v délce trvání manželství může být Michaelu Douglasovi jeho otec Kirk. S jeho matkou se sice rozvedl po osmi letech, ale pak si v roce 1954 vzal druhou ženu Anne (100). Ta pocházela z Německa a dvojice se potkala v Paříži, kde Kirk natáčel jeden ze svých filmů. Prožili tak spolu více než 65 let, překonali zdravotní problémy včetně Kirkova infarktu i mrtvice.

I poté, co herec oslavil sté narozeniny, pokračoval manželský pár ve společenském životě, hlavně formou charity.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...