Zhatí mladé herečce svatbu Modrý kód? Čas jí utíká!

Seriálová MUDr. Růžičková by už ráda byla pod čepcem, to se jí ale ještě dlouho nemusí podařit. Bude Sandra s vdavkami čekat na jaro?

Už sedm let má herečka Sandra Nováková (38) stabilní vztah, který na začátku roku korunoval konečně zásnubní prstýnek. Tehdy se rozesmáté brunetě zdálo, že se jí co nevidět splní i fi nální krok, proč by ne? Přišlo ovšem to, s čím nepočítal vůbec nikdo, a vyhlídky jsou najednou nejisté.

Množí se nám tady takový nešvar: mladé páry spolu léta žijí, mají spolu i děti, ale svatba se z různých důvodů odkládá. Patří mezi ně i vztah lékařky z Modrého kódu Alexandry Růžičkové alias Sandry Novákové (38) a o pět let mladšího režiséra Vojtěcha Moravce (33), kteří spolu už mají roztomilého synka Mikuláše (4), aniž by vstoupili v manželský svazek.

Také vás může zajímat ...

Od února jsou zasnoubeni a svatbu, jak to tak bývá, měla v rukou nevěsta. Sandra plánovala obřad na léto, na dobu seriálových a divadelních prázdnin. Zdůvodnila to tím, že je od narození zimomřivá a chce mít ve svatebních šatech teplo.

Nic proti tomu, je to její věc, jenomže léto bude podle pracovního harmonogramu Primy zasvěceno dohánění ztraceného času z doby, kdy se kvůli koronaviru nic netočilo, televize chce vyjet s novou řadou jako vždy od září.

Další komplikací je termín a místo svatby samotné: herečka zjistila, že nával je i v kostelích a dalších působivých scenériích, kde se tyto obřady konají: všichni to chtějí stihnout do podzimu a za dobrého počasí. Je tedy otázka, zda se složitá akce, pořádaná i s ohledem na rodiny a svatební hosty, stihne včas.

I ženich má problém s časem

Proč vlastně čekali těch sedm let, kdy se mohli vzít a mít tuhle povinnost už dávno za sebou? Jak to popisují, tak měl hlavně partner režisér hodně práce – a z tohoto pohledu je na tom i dnes ještě hůř než Sandra.

Ta bude dohánět Modrý kód, ale na něm se podílí i Vojta, a do toho se ještě bude dokončovat zjara prezentovaná a poměrně nákladná krimisérie Einstein, do které Prima už vrazila spoustu peněz. Zřejmým faktem je, že herečka po manželském přístavu vyloženě prahne, ač by se mohlo zdát, že je to v dnešní době už lpění na zbytečné formalitě.

Představuje to pro ni zjevně jasnou pojistku a mezník pro to, aby mohla Mikulášovi pořídit sourozence, vždyť už se jí blíží čtyřicítka. Hodnoty se jí zkrátka posunuly, už se tolik nevyžívá v exotických dovolených, i fotek na jejím instagramovém profi lu nepřibývá tolik jako kdysi.

Navzdory divokému mládí, kdy pařila tak, že ji bezradná matka vyhodila z domu je z ní po 20 letech rodinný typ, i když kdysi střídala chlapy jak ponožky: chodila se zpěvákem Matějem Ruppertem (42), režisérem Otakárem Schmidtem (59), hudebníkem Santiagem (42), manažerem Jakubem Skavroněm (46). Má štěstí, že bouřlivé časy si na ní žádnou daň nevybraly.

Spěch má svůj důvod

To ale neznamená, že by se jí vyhýbala partnerská dramata. Ač to dnes vypadá jako historka z minulého života, není to ani deset let, co byla zasnoubená s někým úplně jiným, a téměř už manželství se tehdy s hlasitou ránou zhroutilo.

Několik let chodila s dvakrát rozvedeným producentem Janem Nejedlým (50) a byli oba považováni za velmi stabilní pár. Potenciální ženich byl pro Sandru schopen udělat hodně.

Dali se dohromady na festivalu v Karlových Varech v roce 2008, na Silvestra 2010 jí na dovolené na Srí Lance věnoval zásnubní prsten s diamanty ve statisícové hodnotě, který má možná Sandra ještě ve své šperkovničce.

Veselka byla na spadnutí. Brát se měli v létě 2011, pak v létě 2012… Sandra postupně vychladla, není jasné, zda už tehdy věděla, že Nejedlému kvůli finančním machinacím, kterými nasekal dluhy v hodnotě 50 milionů Kč, hrozí kriminál, kam na podzim roku 2013 skutečně na pět let odešel.

Jisté je, že ho opustila kvůli Moravcovi, z čehož se producent zhroutil, opíjel se, začal brát prášky a skončil na měsíc ve špitálu v umělém spánku se zánětem slinivky.

Jsou jejím osudem seriály?

Jestli si Sandra z dob bouřlivého mládí a vztahu s nevyrovnaným Nejedlým, který ji zahrnoval luxusem (aniž by na něj měl), něco odnesla, pak poznání, že na každý mejdan je nejdřív nutné mít peníze.

Na vlastní kůži zažila, když v dubnu 2012 její snoubenec v přímém přenosu přišel o dvousetmetrový byt v Košířích v hodnotě 15 milionů korun kvůli dluhu 5 milionů korun a změnil se z majitele v pouhého nájemníka. Byl to určitě jeden z důvodů, proč se na Nejedlého vykašlala a proč si loni pořídila byt vlastní.

Zároveň se vedle své herecké práce projevila i jako bytová designérka a také řemeslnice – a sklidila právem obdivné výkřiky. Dnes jí občas od známých přiletí zakázka, není tedy úplně závislá na herectví, což ale neznamená, že by chtěla seriál opustit.

Čím je starší, tím lépe zná Sandra cenu peněz i toho, jak těžko se vydělávají. Může se samozřejmě stát, že Modrý kód tu nebude věčně, ale zároveň říká, že jí její asociální doktorka Růžičková docela přirostla k srdci. Film se k ní zatím chová macešsky, jejím posledním zajímavým kusem byly Pusinky (2007).

Stihne to, nebo ne?

„Léto to jistí a Praha taky. Ale najít to správný místo je teda oříšek. Takže prosím vás, pokud máte nějaký tip na kouzelný místo s velkým exteriérem a interiérem v Praze nebo blízkém okolí, čekám na tipy,“ řekla Sandra ještě před virovou kalamitou.

Je přitom zřejmé, že ve vztahu je jasnou velitelkou a svého režiséra drží na krátkých opratích. Jinak by už měli dávno děti dvě, ne-li tři, ale podobné snažení po prvním porodu herečka rázně utnula. Zjevně má za to, že je dobré nejdřív vydělat peníze a zabezpečit sebe i rodinu.

Je ovšem nepochybné, že jakmile se zdaří svatba, přijde patrně těhotenství a v Modrém kódu pauza. Minulost má herečka vyřešenou, ač složitou. S matkou se dávno usmířila. Ta to neměla těžké jen s ní, ale také s jejími třemi bratry, a zejména se Sandřiným otcem, fotografem a alkoholikem, který zemřel po pádu v opilosti na úraz hlavy.

Sandru musela kvůli drogám v patnácti vyhodit z domu (pravda, jen na týden a bylo to pro studentku konzervatoře velmi poučné). Když se rozešla se zruinovaným producentem Nejedlým, běžela Sandra samozřejmě zase k mámě do domečku. Na to, co stihla všechno zažít, má dneska vlastně super život!

Sestra má prima bráchu aneb krimi story

Určitě si vzpomenete na půvabnou Evičku, již Sandra hrála v seriálu Bylo nás pět (1994). Neprosadila se tam sama, její bratr Adam Novák (40) hrál hlavní roli, obchodnického synka Petra Bajzu. Později ho herectví přestalo bavit, dnes je výtvarníkem, scénografem a patinérem.

V kultuře zůstal i další bratr, Filip Novák (46), který je dramaturgem ČT. Prostřední bratr Štěpán (44) je číšník a proslavil se už v patnácti, a to hodně negativním způsobem: pro spolužáka na gymnáziu Lukáše Pomahače s dalším spolužákem Janem Dlabalem měli před Vánoci 1991 zavraždit jeho rodiče.

Shodou náhod ubodali v bytě na Pankráci jen matku Marcelu a byli rychle vypátráni, i proto, že se při „akci“ Štěpán řízl do ruky. Dostal jako mladistvý sedm let. Ve vězení se vyučil kuchařem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...