Zima a studený vítr

Velmi často se stává, že vítr může zanést do očí pyl či částečky prachu nebo jiné nečistoty, což může způsobit jejich podráždění nebo dokonce zánět spojivek. Ten můžete léčit pomocí očních kapek anebo vyzkoušet některý z osvědčených receptů přírodní medicíny.

Podrážděným očím pomohou bylinky

Také vás může zajímat ...

Lehčí podráždění očí odstraníte šetrně bylinkami. K ošetření zraku můžete použít odvary z bylinek. Je ale nutné je vždy připravovat v hygienických podmínkách. Odvar pak vařit alespoň po dobu 10 minut, aby došlo ke zničení všech bakterií. Také je potřeba odvar scedit přes husté plátno nebo kávové filtry, abyste jej zbavili i nejjemnějších mechanických částeček.

Odvar skladujte v čisté uzavřené nádobě a každý den připravte čerstvý. Použít ho pak můžete k omývání nebo výplachům postižených očí. Vyzkoušet můžete třeba odvar z heřmánku. To je jedna z nejznámějších bylinek při léčení zánětů spojivek.

Používá se jako obklad, k omývání a výplachům očí.

Co zvládnete sami?

Pokud vám v oku uvízne nějaká drobná částečka, můžete se o nápravu pokusit sami. Zrnko prachu nebo jiné, ale opravdu jen velmi drobné nečistoty, které se vám mohly dostat do oka během nějaké fyzické činnosti, nebo jen tak na ulici, bývají schovány pod víčkem.

Když v přehledné části oka nenajdete nic neobvyklého, pokuste se otočit horní víčko. Cizí tělísko ve spojivkovém vaku nebo pod víčkem se můžete pokusit odstranit sami pomocí štětičky s vatou na čištění uší.

Štětičku před použitím namočte nejlépe do borové vody nebo roztoku Ophtal, aby nepouštěla vlákna vaty. Cizí tělísko pak z povrchu oka setřete jemným pohybem. K tomuto účelu je možné použít i prst umyté ruky, ale dávejte pozor na dlouhé nehty.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...