Zinek pro krásu

Dlouhé vlasy a pevné nehty

Zinku nesmíme mít málo ani moc. Napomáhá tomu, abychom měli krásnou pleť a podporuje hojení ran a ekzémů. Brání řídnutí vlasů a stará se o jejich výživu, díky níž mohou dosahovat větší délky. Pokud toužíte po dlouhých nehtech, ale trápí vás jejich lámavost, opět může pomoci tento prvek.

Raději z potravy než z doplňků

Největším zdrojem zinku jsou dýňová a slunečnicová semena a celozrnná mouka. Dále zinek nalezneme v játrech, ústřicích, ovesných vločkách, houbách, hovězím mase, rybách, ořechách, luštěninách, zelenině, papáje a fíkách.

Také vás může zajímat ...

Největší množství zinku obsahují živočišné potraviny, proto by lidé, kteří se vyhýbají masu, měli mít dostatečný přísun zinku prostřednictvím potravinových doplňků.

Co způsobí přemíra a nedostatek?

Nedostatek zinku se může projevit oslabením sluchu a zraku, zhoršením paměti, pomalým hojením ran či nechtěným úbytkem na váze. Nejvhodnější je užívat zinek jako součást pestré stravy a nikoli jen jako potravinový doplněk.

Nadbytek zinku může způsobit poruchy imunity, dlouhodobé vysoké dávky zinku mohou způsobit chudokrevnost, poruchy trávení či poruchy metabolismu cukrů..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...