Získejte pevné a štíhle nohy

Spoustu žen sní o dlouhých, hubených nohách, které budou jejich ozdobou. Pokud vám příroda nenadělila nohy gazely, musíte na nich zapracovat samy. Třeba krátkým cvičením.

Pevná postava je snem každé ženy. K jejímu získání však často vede složitá cesta. Nejdůležitější ze všeho je trpělivost a pravidelnost. Vyčleňte si denně několik minut, které strávíte cvičením a zaměřte se na nohy.

Také vás může zajímat ...

Začněte zlehka

Nemusíte hned chodit do posilovny, abyste získala nohy snů. Nejprve je důležité nějaký pohyb dělat. Pokud toužíte po hubených a zpevněných nohách, dělejte přirozený pohyb. Zkuste více chodit, věnujte čas delším procházkám.

Najděte si někoho, kdo s vámi na procházky bude chodit, ať už psa nebo partnera, kamarádku či kolegyni z práce a zařaďte tento pohyb pravidelně do svého týdne. Zkusit můžete i jízdu na kole, nohy krásně zpevníte během několika týdnů.

U všeho je důležitá pravidelnost. Vyčleňte si několik dní v týdnu, během kterých se sportu budete věnovat a vše pečlivě dodržujte a bavte se tím.

Cvičte doma

Pokud to počasí nedovoluje, nebo raději cvičíte doma, můžete nohy posilovat jednoduchými cviky. Pro pevný zadek a stehna můžete dělat dřepy, začněte však s menším počtem a postupně každé cvičení navyšujte, aby vás svaly nebolely svaly a mohly jste se druhý den hýbat.

Vnitřní část stehen můžete zpevnit jednoduchým cvikem, během kterého se rukama za zády opřete o židli či o gauč a celým tělem následně jdete vždy do dřepu a opět nahoru, takto opakujte desetkrát.

Posilujte

Využít můžete i schody. Stoupněte si na druhý schod a jednu nohu vždy dejte zpět na podlahu a následně zpátky na schod. Noha by měla být pokrčená a chodilo by mělo došlápnout celé na zem. Takto opakujte několikrát za sebou vždy jednu a následně i druhou nohu.

Další cvik se věnuje zpevnění zadečku – stoupněte si a nohy dejte od sebe tak, aby vytvořily tvar písmene A, nyní jděte do podřepu tak, jak vám nohy dovolí. Snažte se mít paty na zemi. Několikrát opakujte. Cvik můžete obměňovat tak, že jednou nohou uděláte úkrok a zároveň dřep.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...