Život hollywoodské hvězdy Steva McQueena poznamenalo kruté dětství!

„Žiji si sám pro sebe a nikomu se nezodpovídám.“

Jeden ze Sedmi statečných, legendární hollywoodský herec Steve McQueen (+50) hrával před kamerou tvrdé sympaťáky, ale v civilu s ním prý nebylo snadné vyjít.

Hrdina akčních a dobrodružných filmů Steve McQueen (+50) měl dramatické chvíle už od dětství. Nenarodil se do šťastné rodiny. Otec opustil jeho matku nedlouho po tom, co malý Steve přišel na svět. Matka byla alkoholičkou, přivydělávala si prostitucí a na syna neměla moc času, takže ho svěřila na farmu, do péče jeho strýčka.

Také vás může zajímat ...

Byl členem dětského gangu!

Když byly Steveovi čtyři roky, dostal jako dárek červenou tříkolku. Sám později uvedl, že právě tohle v něm probudilo zájem o závodění. V osmi letech si ho matka vzala zpátky, k sobě a novému partnerovi.

Steve dojatě po letech vzpomínal, že od strýčka dostal hodinky s nápisem: „Pro Stevea, který mi byl synem.“ S otčímem neměl budoucí herec vůbec dobré vztahy. Dostával od něho výprasky a tak nebylo divu, že často utíkal z domova a zůstával na ulici. Cesta ho zavedla i do dětského lupičského gangu.

Na nějaký čas skončil dokonce v pasťáku. Ke všem problémům ještě připočtěme, že byl dyslektikem a napůl hluchým (kvůli ušní infekci v dětství). Nebylo proto divu, že v dospělosti herec, který příliš nepoznal, co to znamená rodinné štěstí, neměl moc dobrý vztah k lidem. Než se stal hercem, živil se všelijak.

Pracoval jako námořník, v lese kácel stromy, u naftových vrtů se dřel jako dělník. Kdekoliv byl, stačilo málo a hned se vzpouzel. Projevilo se to i po jeho nástupu k armádě, konkrétně k námořnictvu. Jednou odešel na povolenou vycházku a vrátil se z ní až za čtrnáct dnů. Skončil pochopitelně v base, kde strávil čtyřicet dnů.

Žárlil na své kolegy!

Už během služby v armádě se z něho ovšem stával dospělý chlap. A také akční hrdina, opravdový, ne takový, jaké hrál před kamerou. Zachránil totiž život pěti svým spolubojovníkům, kteří se s tankem propadli pod led. Počátkem 50. let začal Steve studovat v New Yorku herectví.

Později odešel na druhý konec Spojených států, do Kalifornie a zkoušel se prosadit v Hollywoodu. Nejprve dostával malé role, ta průlomová přišla až se slavným westernem Sedm statečných, kde hrál pistolníka jménem Vin. Už během natáčení se Steve projevoval jako ješitný a soutěživý muž, který chtěl vyniknout a vyžadoval, aby byl na plátně co nejdelší dobu.

Zejména mu vadil plešatý kolega Yul Brynner (+65) v hlavní roli. Snažil se proto při společných scénách na sebe co nejvíc upoutat pozornost, třeba tím, že si nečekaně sundával klobouk. V té době navíc hrál Steve i v jednom televizním seriálu, kde se nemohl vyvázat ze smlouvy. Vyřešil to tím, že Sedm statečných natočil v době své rekonvalescence po autohavárii.

Neřesti si vybraly svoji daň!

Osudnou se mohla slavnému rebelovi stát jedna letní noc roku 1969, kdy vrazi ze sekty Charlese Mansona (+83) vtrhli do sídla herečky Sharon Tate (+26) a velice krvavým způsobem zavraždili jí i její přátele.

Mezi nimi měl té noci právě být i Steve, ale zachránil si život tím, že se raději věnoval jiné dámské společnosti. V té době už byl dávno velkou hvězdou a také uznávaným závodníkem. Dokazoval to i ve scénách honiček v akčních filmech, kde skutečně seděl za volantem on sám.

Vždycky ale tiskl tvář k okénku, aby diváci viděli, že řídí opravdu velký Steve McQueen. Tyhle drobné pracovní bitvy se mu dařilo vyhrávat. Největší životní válku se zhoubnou nemocí ale prohrál. Kromě kouření do sebe ládoval po celou dobu své kariéry také alkohol a kokain.

S nikotinem přestal, až když už bylo pozdě, protože hned rok nato u něho lékaři diagnostikovali rakovinu. Zkoušel se léčit i alternativně, ale vyčerpaný organismus už neměl šanci něco vylepšit. Velký frajer i ješita zemřel v pouhých padesáti letech.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...