Životem Karla Gotta prošly stovky žen a každá to brala jako poctu!

Nejslavnější čeští svůdníci – 7.díl

Ženy byly pro Zlatého slavíka Karla Gotta (†80) vždy v jeho tvorbě tou největší inspirací. Svedl jich stovky, ale všech si vážil a choval se k nim jako džentlmen.

Sám Karel Gott (†80) kdysi uvedl, že měl 462 intimních partnerek. To bylo na počátku tisíciletí, pak už jich asi příliš mnoho nepřibylo, když našel svoji osudovou partnerku, která ho dovedla i před oddávajícího úředníka.

Také vás může zajímat ...

Určitě nebyl typem muže, který by se snažil využít každou příležitost a své partnerky, ať už na jednu noc nebo do vztahu, si pečlivě vybíral.

První láska a první sex

Poprvé se Zlatý slavík zamiloval ještě na základní škole, když mu bylo čtrnáct. Ta dívka se jmenovala Věra a jeho na ní zaujaly „stydlivé náznaky sympatií“. Opravdovou romantiku pak prožil na učilišti v Chebu.

Už tehdy byl oproti ostatním učňům za gentlemana. „Chtěl jsem se podobat mým vzorům, filmovým hercům o dvacet let starším než já,“ vzpomínal. Dívce, která se mu líbila, tehdy zalhal o tom, co skutečně dělá, ale ona mu nakonec odpustila.

První tělesné sblížení pak prožil poněkud opožděně oproti svým vrstevníkům. Bylo to s o dvanáct let starší zpěvačkou Olgou Svobodovou, která ho vlastně cíleně svedla.

Karel se tehdy do své první milenky zamiloval a měl s ní rok poměr. Pak v jeho životě dostala přednost kariéra a rozešli se. Nikdy už se neviděli. Až po 25 letech se pak Karel dozvěděl, že Olga je už po smrti.

Dvakrát netušil, že bude otcem!

V době svého mládí měl Karel Gott hezký vztah i s herečkou Evelynou Steimarovou (75). Nejprve se potkávali každé ráno v tramvaji číslo čtrnáct, kam Evelyna přistupovala. Tehdy jí bylo osmnáct let.

Pak je dal dohromady Milan Chladil (†83) v kavárně Vltava a byl z toho roční vztah. Evelyna se ale chtěla vdávat a mít děti, což Karel rozhodně neměl v úmyslu, takže vášnivý vztah skončil. Už v době své slávy se pak dvakrát Karel stal otcem, aniž by o těhotenství věděl.

Poprvé to bylo s o tři roky starší tanečnicí Antonií Zacpalovou (85) v roce 1972. Zpěvák ji tehdy po televizním natáčení odvezl k sobě. Netušil, že vášnivá noc lásky nezůstala bez následků.

„Pak se přihodí, že někdy člověk nedává pozor a za deset měsíců žena zavolá, kdy se přijdu podívat na své dítě, a já slyším na telefonu pláč mimina,“ konstatoval. Podruhé se to stalo s jeho ctitelkou Ivetou Kolářovou (46).

Ta ho obdivovala od dětství a v osmnácti letech se jí podařilo dostat se k Mistrovi do jeho ložnice ve vile na Bertramce. Narodila se dcera a Karel, protože si nebyl jistý svým otcovstvím, si raději nechal udělat test. Ten vyšel pozitivně.

Deset let a dva vztahy

V osmdesátých a devadesátých letech se soukromí Karla Gotta trochu uklidnilo a nastoupily dlouhodobější vztahy. Velmi nadějný byl ten s krásnou Jitkou Svobodovou (55).

Tu Zlatý slavík sbalil na netradičním místě: na dámské toaletě tehdejšího hotelu Družba na Václavském náměstí. Z jedné noci plné lásky pak vznikl pětiletý vztah. Tehdy prý Karel poprvé začal přemýšlet i o svatbě, i když Jitka zatím ještě studovala.

Velkou pozornost vyvolala jejich společná fotografie, kde byl zpěvák ve spodním prádle a Jitka nahá. Atraktivní studentka sice na další Karlovy milenky nežárlila, neunesla ale fakt, že jí zatajil dítě s Ivetou Kolářovou.

Rozešli se, pak se pokusili vztah obnovit, už to však nebylo možné. I s Martinou Zbořilovou prožil Karel hezkých pět let. Seznámili se na jednom večírku a rozuměli si dokonale po všech stránkách.

Martina byla cílevědomá, začala studovat FAMU, ale udělala jednu chybu. Chtěla s Karlem trvale žít pod jednou střechou, což nebyl Mistrův styl. Rovněž dala najevo, že si přeje založit rodinu.

Následoval přátelský rozchod, který ovšem oba stejně bolel. Martina pak odjela za oceán, kde jí osud a city svedly dohromady se světoznámým režisérem Milošem Formanem (†86).

Jediné kopačky za milostnou kariéru

Občas se i největším svůdníkům stane, že narazí a sami dostanou kopačky. Karel Gott takhle prohrál svoji romanci se snědou Manuelou Pechovou (47). Říkalo se, že právě o ní zpívá písničku Kakaová, ale podle textaře Karla Šípa šlo jen o shodu náhod.

Píseň prý byla napsána ještě předtím, než se s Manuelou, dcerou české matky a súdánského otce, dal Karel dohromady. Poznali se na kanadské ambasádě, kde pracovala.

Karel jí nabídl jinou práci ve své agentuře. Manuela ale nebyla v naší zemi moc spokojená a nakonec zůstala v Kanadě. Odtamtud se s Karlem rozloučila už jenom písemně.

Žárlivka mu ničila drahý Mercedes!

V době, kdy ještě chodil s Manuelou, poznal Karel Ilonu Hermovou (64). Pracovala v jeho agentuře a vzbudila zájem Zlatého slavíka i tím, že mu nepodlehla okamžitě. Udělala pak zásadní chybu, když v jednom rozhovoru s novináři zmínila, že „její biologické hodiny ještě nedotikaly“.

To Karla rozzlobilo a ztratil zájem. Poněkud divočejší byl pak Mistrův vztah s Marikou Sörösovou (45). Do jejích krásných očí se zakoukal na koncertu v Německu. Marika tam pracovala jako modelka a měla přítele, s ním se ale kvůli Karlovi rozešla.

Přestěhovala se do Prahy a byla častou návštěvnicí vily na Bertramce. Byla opravdu hodně vášnivá a zdálo se, že nedlouho před šedesátkou našel Karel ženu, která už vedle něho zůstane. Marika ale byla žárlivá a vztah postupně odezněl.

I když už spolu nebyli, udělala pak zpěvákovi veřejnou scénu, když měl v autě jinou ženu, Taťánu Smutnou (57). Poničila přitom Karlův Mercedes a mluvila nevybíravým slovníkem.

Taťána se stala poslední láskou Zlatého slavíka předtím, než začal jeho osudový vztah s Ivanou Macháčkovou (44). Ta se stala jedinou ženou, které Karel řekl své „ano“.

Měli spolu dvě dcery a Ivana svého muže podporovala v jeho posledních letech života, kdy bojoval se zákeřnou nemocí. I po smrti našeho nejlepšího zpěváka všech dob zůstává Ivana nejvýraznější ženou, která se kdy po jeho boku objevila.

Den, kdy rozesmutnil nejen všechny své milenky

Brzy to bude už rok ode dne, který zarmoutil většinu českého národa. Prvního října 2019 Karel Gott definitivně prohrál boj o svůj život. Velká legenda odešla do hudebního nebe. Zpěvákův pohřeb sledovaly miliony lidí.

V té chvíli si na něho určitě vzpomněly i všechny ženy, které prošly jeho životem nebo nakrátko jeho náručí. Určitě si uvědomily si, jaké měly úžasné štěstí, když jim bylo dovoleno něco s Mistrem prožít, ať už se jednalo o jednu noc nebo pět let.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...