Zklidňující levandule

Levandule lékařská je aromatická a léčivá rostlina. Význam má i jako dekorační rostlina, která slouží k dekoraci ložnice.

Bylinkový čaj z levandulového květu

Také vás může zajímat ...

Jednu lžičku levandule zalijte ¼ litrem horké vody, nechte louhovat a po cca osmi minutách sceďte nebo použijte sítko. Popíjejte po doušcích podle potřeby. Jedním z důvodů, proč se u vás rozvinula deprese, může být nevhodné složení jídelníčku.

Pokud se chcete depresi či splínům vyhnout, pak byste měli mimo jiné zvýšit konzumaci zeleniny, především té listové. Kromě kyseliny listové a vitaminu B 12 odborníci doporučují přidat ještě vitamin B3 a tyrosin. Tyto látky jsou obsaženy v rybách, ústřicích, fazolích, ořechách, listové zelenině a obohacených mléčných výrobcích. Zaměřte se proto na změny.

Relax a koupel

Jste-li v akutním napětí, kápněte jednu kapku levandulové silice na kapesník nebo papírový ubrousek a inhalujte podle potřeby. Napětí a nervozita zvolna opadne. Koupel s pár kapkami levandulového oleje je příjemnou relaxací. Levandulové kapky tlumí bolesti hlavy a migrény, celkově uklidňuje.

Snižuje psychické napětí, působí antibioticky a povzbuzuje slinivku břišní k vyšší tvorbě enzymů, také mírně snižuje krevní tlak.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama