Zkuste vnitřní úsměv

Uvědomujete si, jak je vám příjemně, když se na vás druzí lidé usmívají? Pravda, nebývá to tak často. K vaší i jejich škodě. Pokud se usmíváte, stáváte se lepšími, milejšími, vstřícnějšími. I vše kolem vás se najednou zdá nějak lepší.

Samozřejmě, že důležité je oplácet úsměv úsměvem. Ještě ale mnohem účinnější pro vaši pohodu i pro pohodu ostatních je váš vnitřní úsměv. Jak toho dosáhnout?

Také vás může zajímat ...

Jak se smát uvnitř?

Zkuste se naladit na klid a pohodu, pěkně v tichu. Nahřejte si dlaně třením o sebe a položte si je na oční víčka. Opakujte to několikrát, až pocítíte, že oči jsou uvolněně zavřené a není v nich žádná křeč.

Stejným způsobem uvolněte i tváře a svaly kolem úst. Vše musí být příjemné, přirozené. Žádné křečovité úšklebky. Když jste uvolnění, představte si svůj vnitřní úsměv. Tichý, moudrý, smířený se světem, s tím, že vše, co se děje kolem vás má nějaký smysl.

Nejprve úsměv cítíte ve své mysli. Máte pocit, jako když skrze mraky vyjde slunce a zahřeje nás. A pak už se usmíváte i navenek.

Pomůže při konfliktech

Čím častěji se vnitřně budete usmívat, tím lépe se budete cítit celkově. Laskavý úsměv zůstává ve vaší mysli. Zkuste se v takové chvíli podívat na podmračeného člověka, který s vámi jede po ránu přeplněným autobusem do práce.

Vypadá jakoby ho tížily všechny starosti světa. Váš úsměv je ale jako zrcadlo, do kterého je třeba se také usmát. A když ne, jeho chyba. Vy v sobě už máte své vnitřní sluníčko. Hřeje vás, pomůže vám v konfliktních nebo stresových situacích. Bude mít vliv na vaše myšlenky, city, rozhodnutí i slova.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...