Zlata a Radek: Dlouhou lásku ukončil šokující nález v autě

Když se ZLATA ADAMOVSKÁ (57) a RADEK JOHN (62) poprvé uviděli, věděli, že spolu budou žít.

Doufali, že to bude napořád. Úspěšná a bohatá. Taková je dcera cukráře a prodavačky obuvi. Dětství prožila herečka Zlata Adamovská (57) v Klecanech, oba rodiče hráli ochotnické divadlo. Tatínek vypozoroval, že i Zlata se ráda předvádí, proto si řekl, že dcerčin exhibicionismus by bylo možné využít k něčemu pozitivnímu.

A tak dívenku přihlásil do dramatického kroužku v nedaleké Praze. Byl nadšený filmový amatér, tudíž Zlata jako malá holka účinkovala v jeho amatérských filmech. Později mu četla komentáře k dokumentům z cest, se kterými se zúčastňoval různých přehlídek.

To, že je dnes herečka, má vlastně trochu na svědomí tatínek, Zlata mu za to byla vždycky vděčná. Po maturitě chtěla studovat psychologii, ale zrovna vyhrála konkurz na roli Nadi ve filmu Mladý muž a bílá velryba, a bylo rozhodnuto.

Také vás může zajímat ...

sanitka

Filmování ji naprosto okouzlilo, přišly další nabídky, pracovní kolotoč se roztočil. Starostlivá maminka by ovšem byla raději, kdyby si Zlata našla jinou, takzvaně solidnější profesi. Proto existoval plán B.

Zlata si podala přihlášku nejen na konzervatoř, ale i na oděvní průmyslovku, protože si v dospívání na sebe skoro všechno šila, sukně, šaty, halenky, dokonce i kabát. Jednak z důvodu, že v obchodech nebylo skoro nic, a také proto, že chtěla nosit originální kousky.

Ale i jako módní návrhářka, kterou se nakonec nestala, by nakonec pravděpodobně skončila u filmu a u divadla. Byl to její osud. Muži ji obletovali, nikdy o ně neměla nouzi. Jednou v zábavném pořadu s úsměvem připustila, že kdyby měla vyprávět o všech svých nápadnících, mluvila by opravdu dlouho.

Zelenooká štíhlá kráska okouzlovala i daleko za hranicemi naší vlasti. Když se účastnila Týdnu českých filmů v syrském Damašku, propadla místní atmosfíře a začala v hotelové hale tančit břišní tance. Majitel hotelu ji chtěl angažovat jako břišní tanečnici, nabídl jí tři tisíce dolarů měsíčně.

gwuzd_MG_3101

Zelenoočka se ovšem vrátila domů, kde v divadle brala dvanáct set, pochopitelně v českých korunách. Vábení syrského šejka, který nemohl uvěřit výši její gáže a především tomu, že dává přednost mizerné výplatě před jeho lukrativní nabídkou, zkrátka nepodlehla.

Doma na ni čekala kariéra i první velká láska, Vadim Petrov mladší (59), syn slavného hudebního skladatele, klavíristy a pedagoga. Zlata si ho vzala krátce po svých dvacátých narozeninách, manželství však vydrželo pouhé čtyři roky.

Šeptalo se o četných nevěrách. Zásadním obratem, který vedl k rozvodu, bylo Zlatino setkání s publicistou, spisovatelem a později i vlivným politikem Radkem Johnem (62). Syn profesora na Karlově univerzitě a překladatelky, absolvent FAMU, scenárista, redaktor Mladého světa, reportér pořadu Na vlastní oči a pozdější ministr vnitra Radek John byl v době seznámení se Zlatou Adamovskou ženatý s produkční Dramatické redakce Československé televize.

A paradoxně právě ta naši dvojici seznámila. Jednou vezla Zlatu na Kavčí hory, cestou uviděla manžela. Vyzvala ho, aby si přisedl. Tehdy poprvé spatřil Zlatu, a osud jeho prvního manželství byl zpečetěn. Setkání způsobilo v jejich soukromých životech výbuch.

Stačil pohled z očí do očí. Věděli, že jim nezbývá nic jiného než od všeho utéci a být spolu. Ačkoli se později shodli na tom, že v jejich dosavadních vztazích se jim nic zas tak hrozného nedělo, oba dva zažádali o rozvod.

Ordinace v ruzove zahrade 2_02

Poznali se, když Zlata natáčela seriál Sanitka, a než se seriál během roku dotočil, byla už rozvedená. S Johnem se brali v roce 1986, Zlata byla v pátém měsíci těhotenství. Zatímco on se do veselky nehnal, ona mu oznámila, že nebude-li svatba, bude se dcera jmenovat Adamovská po mámě.

A tak se vzali a holčička dostala jméno Bára Johnová (30). Herečka si totiž na svatby potrpí. Sňatek pro ni není formalita či nabubřelé gesto. Je to situace, kdy se dva rozhodnou, že k sobě chtějí patřit a chtějí dát najevo i světu, že to myslí vážně.

Dlouhá léta bylo manželství Adamovské a Johna považované za příkladné, a zřejmě po nějaký čas opravdu bylo. Pravdu znají jen dva hlavní protagonisté. Když časopisy vyhlašovaly ankety typu Pár roku, nezřídka je vyhrávali právě Zlata s Radkem.

Měli vše, o čem ostatní jen sní: oba byli pohlední a slavní, on vedle toho ještě velmi vlivný. K dceři Báře v polovině devadesátých let přibyl ještě bráška Petr (23). Zlatina kariéra strmě stoupala, kralovala dabingu i televizi, vzpomeňme na desetidílné Hříchy pro pátera Knoxe.

Mediální obraz dvoukariérového manželství byl téměř idylický, objevovaly se články o tom, jak dvojice miluje cestování a jak si spolu pořídili vinný sklípek v Mikulově. Přesto se do symfonie lásky sem tam vloudil falešný tón.

gwuzd_MG_3610

Novinářům sice herečka tvrdila, že její manželství je stabilní a spokojené i po letech, ale pravda byla trochu jinde. Zdánlivá idyla byla nahlodána Johnovým obdivem k ženám. Adamovská po letech připustila, že věděla o jeho dvouletém poměru s kolegyní Pavlínou Wolfovou (45), ale zaťala zuby a ponížení vydržela.

Údajně ne tak docela. Šeptá se, že jednou jí, jak se říká, ruply nervy, a propíchala Wolfové pneumatiky u jejího vozu. Krach šestadvacet let trvajícího vztahu zavinila až banální autonehoda. Odborníci na lidské vztahy upozorňují, že notoričtí nevěrníci by si měli dávat pozor na zrádné maličkosti a usvědčující detaily, což přepracovaný John podcenil.

Skutečnost, že má dítě s milenkou, se provalila v momentě, kdy opilý mladík zdemoloval jeho auto a servis přistavil náhradní vůz. Do něj si publicista ze svého vozu přesouval věci, a divné či spíše nevysvětlitelné bylo, že mezi ně patřila i dětská autosedačka.

Zvědavci, kteří incident sledovali, nevěřili svým očím. Všichni přece věděli, že John žádné malé dítě nemá. Chyba lávky. Jedno měl. Utajené. A to byl konec. „Zatloukat“ už nebylo možné. Nevěrník nerad přiznal, že s maminkou utajené dcery se seznámil na veletrhu vína v roce 1999.

Holčička věděla, kdo je její tatínek, pak už to věděli jen babička a děda z maminčiny strany. Jinak nikdo. V roce 2010 to věděl naopak celý národ, patřičně šokovaný. Adamovská neváhala ani vteřinu. Následoval rychlý rozvod.

Pohár trpělivosti přetekl. Tvrdila, že to dělá i kvůli dětem, prý kdyby se nerozvedla, tak by mimo jiné poskytla špatný životní vzor dceři Báře. John se obhajoval tím, že v zemi, kde se každé druhé manželství rozvádí a padesát procent obyvatel přiznává nevěru, bychom museli každého druhého zastřelit, kdybychom věrnost brali smrtelně vážně.

A Adamovská si zase vzpomněla, že jí kdysi kartářka předpověděla, že až třetí manželství bude to pravé… .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...