Zlata Adamovská – Provdá se ještě počtvrté?

Herectví bylo snem pražské rodačky od dětství. Velmi výrazně na sebe upozornila jako naivní Naďa ve filmu režiséra Jaromila Jireše (†65) Mladý muž a bílá velryba po boku herců Jany Brejchové (78) či Eduarda Cupáka (†64). Ne vždy měla na růžích ustláno. Když jí bylo sedmnáct, to už studovala herectví, bydlela ve skromném panelákovém bytě s rodiči, bratrem, jeho ženou a jejich dvěma malými dětmi.

Tehdy měla chuť utéci, což také uskutečnila. Jednoduše si sbalila kufr a odstěhovala se ke svému klukovi.

Také vás může zajímat ...

Vzpomíná na to jako na krásné roky, kdy se stavěla na vlastní nohy: „Ve svém prvním bytě čtvrté kategorie jsem topila briketami, o záchod na chodbě jsem se střídala se sousedkou.

Výjimečná dívka

Půvab a talent filmařům neunikl, například v pohádce Princ a Večernice Zlata (59) ztvárnila jednu z krásných princezen. Ovšem když byla malá a prohlašovala, že bude herečkou, vykoledovala si za to jen soucitné pohledy sousedek. Vždyť kdo to jakživ slyšel, aby se z dcery cukráře a prodavačky obuvi stala herečka.

Jenomže tatínek byl nadšený ochotník a dcera jeho nadšení pro prkna, která znamenají svět, zdědila. Odmalička měla pocit, že její jméno je výjimečné. Protože příjmení začínalo písmenem A, tatínek si přál, aby křestní jméno mělo na začátku naopak poslední písmeno abecedy. Ve hře byla také Zora a Zuzana, vyhrála Zlata. Díky tomu, že byla velmi krásná, si jí pochopitelně všímali muži.

Provdala se třikrát. Nepatří k ženám, které by si nechaly dlouho něco líbit.

Při problémech dokáže svižně jednat.

Její muži

Nicméně rozepře neřeší s horkou hlavou, jejím heslem je: Ráno moudřejší večera. Prvním manželem energické herečky byl politik, manažer a spisovatel Vadim Petrov (61), syn známého hudebního skladatele. Spolu byli čtyři roky, Zlata tehdy partnerovi vytýkala hlavně jeho nespolehlivost. Objevily se ale i zvěsti o nevěrách. Pravda je zřejmě taková, že nevěry byly oboustranné.

I herečka totiž nechala oči a srdce jinde, u novináře Radka Johna (63). Syn profesora na Karlově univerzitě a překladatelky, absolvent FAMU, scenárista, redaktor Mladého světa, pozdější reportér pořadu Na vlastní oči a ministr vnitra Radek John byl v době seznámení se Zlatou ženatý s produkční Československé televize. A paradoxně právě ta naši dvojici seznámila.

Jednou vezla Zlatu na Kavčí hory, cestou uviděla manžela. Vyzvala ho, aby si přisedl. Tehdy poprvé spatřil Zlatu a osud jeho prvního manželství byl zpečetěn. Setkání způsobilo výbuch.Stačil pohled z očí do očí. Věděli, že jim nezbývá nic jiného než od všeho utéci a být spolu.

Ačkoli se později shodli na tom, že v jejich dosavadních vztazích se jim nic zas tak hrozného nedělo, oba dva zažádali o rozvod.

Párem roku?

Manželství s Johnem si Adamovská vydupala, on se nijak netajil tím, že by mu místo oddacího listu úplně stačila jen psí knížka. Ona pohrozila, že se dcera, kterou čekala, nebude jmenovat Johnová, ale po mámě, Adamovská. A šlo se k oltáři. Manželství se zvenku jevilo jako idylické, Zlata a Radek dokonce často vyhrávali soutěž Pár roku, což s odstupem času zní trochu komicky. Pár roku to nebyl.

Nejspíš si dobře rozuměli, k dceři Báře (32) přibyl i syn Petr (24). Dařilo se jim dobře, před Johnem se klenula oslnivá kariéra a vzhledem ke stykům na příslušných místech, zejména v televizi, mohl manželce zprostředkovat pracovní nabídky. Filmová a divadelní Zlatina dráha tak logicky ustoupila seriálům, přišly Hříchy pro pátera Knoxe a později nekonečná Ordinace v růžové zahradě.

Adamovská je výraznou představitelkou emancipovaných energických žen střední generace.

Velký prostor dostává i v dabingu, namluvila například více než dvacet filmů s Meryl Streepovou (69).

A kde je dítě?

Po 26 letech skončilo její manželství prakticky ze dne na den, protože se vzhledem k drobné autonehodě ukázalo, že Radek John má v autě dětskou autosedačku a že tedy nejspíš bude mít i nějaké malé dítě. Vyšlo najevo, že politik a publicista skrývá utajeného potomka, tehdy sedmiletou holčičku, a vede tedy dva paralelní rodinné životy. Herečka ihned spálila mosty.

V roce 2013 se v tichosti provdala za kolegu Petra Štěpánka (69), o němž roky prohlašovala, že jsou jenom přátelé a že ji už rozčilují nesmyslné klepy, které se o jejich vztahu šíří.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...