Zlatému slavíkovi dala Ivana nejprve schválně špatné telefonní číslo!

Nejprve ji všichni brali jako jednu z mnoha Gottových přítelkyň!

Velkým dětským snem Ivany Gottové (43), rozené Macháčkové, bylo stát se herečkou. Role, kterou nakonec v životě hraje, je ale důležitější a viditelnější než ty, které by jí nabídly film či televize.

Narodila se v Opavě a už jako čtyřletá prožívala trauma, které mění život mnoha dětem. Její otec a matka se rozvedli. Pro Ivanu to znamenalo, že tatínka moc často neuvidí, pracoval totiž v zahraničí. Nebyla to ale bohužel ta největší ztráta, kterou v životě utrpěla.

Také vás může zajímat ...

Ztráta ji poznamenala

Její bratr byl o rok starší. Měli spolu pěkný vztah. Bráška Ivanu vodil do školky, staral se o ni, pomáhal jí s oblékáním. „Byla jsem pro něj princezna,“ konstatovala. Stalo se ale neštěstí. Když se jednoho dne bratr vracel ze školy, srazilo ho na silnici auto.

Nehodu přežil s těžkými zraněními, ale po třech dnech jim v nemocnici podlehl. Celou tu dobu tam s ním byla maminka. Kdysi šťastná rodina s otcem, matkou a dvěma dětmi se tak osudovými ranami ztenčila na pouhé dvě osoby, které si navzájem zůstaly: Ivanu a její matku.

Nebylo divu, že malá dívka prožívala časté obavy z toho, co by se stalo, kdyby ztratila i maminku. Kdykoliv ji někde měla vyzvednout, do poslední chvíle trnula, jestli opravdu přijde. Život ve dvou byl ale za pár let přece jen veselejší. Maminka si našla jiného partnera a měla s ním dalšího potomka – Ivanina nevlastního bratra.

Není třeba dodávat, že mladší bratr byl při vzpomínkách na to, co se kdysi stalo, hlídán jako oko v hlavě a také pořádně rozmazlována.

Místo DAMU Amerika

Ačkoliv toužila stát se herečkou, vybrala si po základní škole Ivana střední zdravotnickou. Počítala ale s tím, že se pak přihlásí na DAMU. Pokusila se o to, jenže skončila zklamaná. Několik nocí kvůli tomu probrečela. Její plány a dětské sny byly pryč.

Musela si vybrat jinou životní cestu. Příležitost se brzy nabídla: ozvala se jí kamarádka, se kterou předtím Ivana pracovala jako modelka. Zavolala jí z Ameriky a nabídla jí, že by tam mohla pracovat jako au-pair. Ivana to vzala jako výzvu a možnost získat nové zkušenosti.

První rodina, kam nastoupila, nejprve srazila její odhodlání na zem, takže tu práci vzdala. Kamarádka ale Ivaně pomohla najít přes inzerát lepší místo. Pobyt v New Yorku se snažila budoucí žena Karla Gotta (79) využít i k oživení svých hereckých ambicí.

Nabrala spoustu inspirace z televizních show i z představení na legendární Broadwayi. A také se perfektně zdokonalila v angličtině, což se jí následně dost hodilo.

Dva roky se superhvězdou

Ještě než se vrátila do Prahy, prožila Ivana románek snů, který by jí záviděly spousty žen a dívek na celé planetě. V San Franciscu se byla podívat na natáčení thrilleru Hra. Stála v davu a sledovala herecký výkon Michaela Douglase (74).

Stačil jediný vzájemný pohled z očí do očí a přeskočila jiskra. Michael zjistil, že Ivana je Češka a protože se dobře znal s režisérem Milošem Formanem (+86), jehož film Přelet nad kukaččím hnízdem kdysi produkoval, snažil se Ivanu zaujmout znalostí našeho jazyka. Zvolil k tomu sice ne zrovna slušné slovo, ale dál už se choval jako džentlmen.

Byl z toho dvouletý vztah, na který Ivana později ráda vzpomínala. S Michaelem dokonce seznámila Karla Gotta, když už byla jeho partnerkou. Své někdejší herecké touhy po návratu do Prahy pak sice odložila, svět filmu jí ale přitahoval dál.

Díky své znalosti anglického jazyka a svým organizačním schopnostem získala práci pro zahraniční produkční společnosti, které natáčely filmy v České republice.

Maminka nevěřila, s kým chodí!

K prvnímu setkání s Karlem Gottem došlo poté, co je vzájemně seznámila Monika Žídková, držitelka titulu Česká Miss. Zlatého slavíka Ivana hned zaujala, z její strany ale to takové nadšení nebylo. Hlavním důvodem bylo to, že oba byli zadaní. Na zpěvákovo naléhání mu sice dala své telefonní číslo, jenže to bylo vymyšlené.

To správné dostal Karel Gott až tehdy, když se s Ivanou setkali podruhé. Tehdy už byly situace jiná a tak se jí konečně mohl dovolat na správné číslo. Pokud byl ale zvyklý na to, že mu ženy samy padaly do náruče a neměl s jejich dobýváním moc práce, u Ivany musel do rozvíjení vztahu vložit mnohem víc energie. To se mu, jak je známo, nakonec vyplatilo.

Ivana začala se Zlatým slavíkem chodit, což jí nejprve maminka nevěřila. Také v médiích se o ní psalo jen jako o nové zpěvákově přítelkyni, jakých už jeho životem prošlo více. Nikdo by si tenkrát byl nevsadil na to, že Ivana jako jediná dostane Karla Gotta až před oddávajícího úředníka!

Tajná svatba všechny šokovala!

K zásadním tradicím ve vztazích Karla Gotta patřilo, že žádná z jeho předešlých partnerek s ním trvale nežila. Ivana byla první, která tenhle zvyk porušila. To už začalo být i novinářům zřejmé, že tentokrát se bude jednat o velmi vážný vztah.

Naprostou jistotu pak všichni získali, když se prozradilo, že se náš nejlepší zpěvák stane potřetí v životě otcem.

V roce 2006 se dvojici narodila dcerka Charlotte Ella (13). A pak přišel šok největší: zapřísáhlý starý mládenec Karel Gott konečně řekl ve svých 68 letech poprvé některé ženě své „ano“. Stalo se tak v naprostém utajení a v cizině.

V americkém Las Vegas kdysi Karel nějaký čas vystupoval. Kdo by to byl řekl, že se tam po čtyřiceti letech vrátí, aby se oženil! Od ledna 2008 se tak z Ivany Macháčkové stala Ivana Gottová. A do rodiny zpěváka zanedlouho přibyl další potomek. Opět to byla dcerka a dostala jméno Nelly Sofie (10).

Byla připravená na nejhorší!

Tím, že se stala partnerkou muže takového významu, jakým je Karel Gott, dostala se Ivana pod detailní dohled médií. Musela si zvyknout, že je celebritou a že se na ni budou lidé vždy dívat mnohem kritičtěji než předtím. Změnilo jí to i povahově, stala se mnohem opatrnější a více se uzavřela do sebe.

„Jsem hodně plachá a vím, že tím někdy můžu působit až nepříjemně,“ konstatovala. Velký tlak na ni byl vyvíjen jak osobně, tak veřejně v době, kdy se celý národ začal strachovat o zdraví svého nejmilovanějšího umělce. Karel Gott byl na podzim roku 2015 hospitalizován a čekal ho těžký boj se zákeřnou rakovinou.

Nemoci se nebál, věděl, že není bez šance na vítězství. Ohromně mu pomáhalo i to, že má vedle sebe právě Ivanu – mohla mimo jiné uplatit i své znalosti z mládí, kdy maturovala jalo zdravotní sestra. Prožila si tehdy i velkou nejistotu.„Bylo to hrozné, úplný pocit beznaděje! Hlavně, když mi ukázali snímky.

Že tady dnes Karel je, opravdu považuji za zázrak. Modlili jsme se za něj každý den. Vypadalo to hodně špatně, což ani sám nevěděl, protože by ho to zlomilo,“

Mimochodem, své vzdělání si po boku svého manžela ještě zdokonalila: vystudovala tříletou vysokou školu mediální komunikace a je z ní bakalářka. I tyto nabyté znalosti má možnost po boku svého slavného manžela uplatnit!

Díky manželovi je z ní dnes multimilionářka!

Jsou lidé, kteří Ivanu neměli v lásce kvůli podezření, že jejich idolem manipuluje. Důvodů k tomu měli vždy hodně, viděli v ní ženu, která si vzala Zlatého slavíka hlavně kvůli penězům. S tím by ale sám zpěvák zásadně nesouhlasil, ví, co v Ivaně má.

To, že na ni přepsal většinu svého majetku, souvisí s jeho pokročilým věkem a nejistým zdravotním stavem. Ivana v současnosti vlastní firmu, která má autorská práva na Karlovu tvorbu, pověstnou vilu na Bertramce i auta. Z většiny těch, kdo ji odsuzují, mluví jenom závist!

Naučila se vařit a znovu začala jíst maso!

Na začátku vztahu nevyžadoval po Ivaně její manžel, aby vařila. Chodili na jídlo do restaurací. „Když jsem ale byla těhotná, tak už se mi nikam chodit nechtělo a hodně jsem se rozvařila,“ vzpomínala Ivana. Její nejoblíbenějšími kuchyněmi jsou italská, indická a thajská.

Kvůli zdokonalení se zúčastnila i kurzů vaření. A po boku Karla Gotta prodělala ještě jednu změnu: přestal být vegetariánkou. Mluvil totiž o steacích tak nadšeně, že nešlo odolat, aby neochutnala!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...