Zlepšete si paměť díky čisté přírodě

Zapomínat jména, nákupní seznam a další drobnosti je naprosto normální. Navíc si paměť můžete zlepšit. Stačí, když ji budete pravidelně trénovat a posilovat ji zdravou stravou.

Abychom si mohli užívat plného duševního zdraví, je důležité, aby mozek fungoval tak, jak by měl. A k tomu je důležité ho pravidelně trénovat a posilovat. Bez toho to totiž nepůjde a rychle zakrní. Co tedy můžete udělat pro to, abyste si pamatovali všechno jako zamlada?

Také vás může zajímat ...

Nejlepší jsou borůvky

Co všechno byste měli zařadit do svého jídelníčku, pokud si chcete zlepšit paměť a soustředění? Tak především borůvky. Obsahují draslík a vitamin A a K.

Kromě toho obsahují i kyselinu gallovou, která chrání naše mozkové buňky před negativními účinky stresu a úzkosti. Kdykoli bude borůvková sezona, neváhejte si udělat zásoby i na zimu.

Ani mražené borůvky totiž nejsou k zahození. Můžete je jíst samotné, nebo je klidně přidávat do salátu. Nepodceňujte je a alespoň pár kuliček denně snězte.

Víte, jak moc je užitečné avokádo?

Už jste také někdy někde slyšeli, že avokádo je nezdravé, protože je tučné? To rozhodně není pravda. Je to jedna z nejzdravějších plodin na světě. Obsahuje mnoho vitaminů, minerálů a ještě k tomu kyselinu listovou, která zabraňuje vzniku krevních sraženin v mozku.

Také se vám díky němu při pravidelné konzumaci zlepší koncentrace. A jak ho konzumovat? Nejlepší je rozetřené na chlebu, opepřené, osolené a navrch s vajíčkem naměkko.

Zařaďte do jídelníčku tučné ryby

Kuřecí, vepřové a hovězí se na našich stolech objevuje pravidelně. Mnozí z nás však zapomínají na ryby. A to je velká škoda. Jsou totiž plné omega-3 mastných kyselin, které zlepšují paměť a celkový výkon mozku.

Nejlepší rybou je pstruh, seženete ho celoročně a je nejchutnější. Jen nekupujte zmrazeného.

Dopřejte si hodně semínek

Chia semínka obsahují zdravý tuk, který je prospěšný našemu mozku. Konzumovat je můžete nasladko s jogurtem a medem ke snídani nebo třeba naslano, když si je přidáte do salátu. Seženete je v každém supermarketu.

Nepodceňujte řepu

Rozšiřuje cévy a tím zlepšuje proudění krve a kyslíku do mozku. Díky tomu náš mozek zvyšuje svou výkonnost.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...