Zmatené signály těla. Co vám říkají?

Máte pravidelně chuť rozkousávat kousky ledu nebo téměř všechno nadměrně solíte? Může jít o něco vážnějšího než jen o podivný zvyk.

Také vás může zajímat ...

Každému se občas stane, že si přeleží krk, bolí ho hlava, má nafouknuté břicho… Mnohdy stačí jednoduchý úkon a zdravotní problém je vyřešen. Někdy nás tělo ale tímto způsobem upozorňuje na to, že se děje něco vážnějšího. Na některé signály se vyplatí dát si pozor.

  1. Zapomnětlivost a nízké libido

Lidé si tyto znamení často zaměňují s depresí nebo vyčerpaností. Pokud máte akutní nedostatek energie, nechuť na intimnosti a často zapomínáte, může jít o problém s hormony štítné žlázy. Dalšími signály bývají také přibývání či ubývání na váze a pocit chladu.

  1. Rohovatění kůže

Neignorujte a nepodceňujte kožní problémy. Pokud pokožka zhrubne a svědí, může jít o symptom vnitřních tělesných problémů nebo vnějších reakcí, jako jsou ekzémy nebo alergie. Pokud tento problém přetrvává, nebo se zhoršuje, měla byste se odhodlat jít na krevní testy.

  1. Mravenčení v nohách

Když máte v nohách a chodidlech divné pocity jako mravenčení, svědění nebo nutkání k chození, může to být příznak syndromu neklidných nohou. Tato porucha je dlouhodobá a projevuje se zejména v noci, kdy chcete odpočívat, ale nedaří se vám to.

  1. Změna rukopisu, čichu a snů

Každý už někdy v životě slyšel o Parkinsonově nemoci, ale ne všichni znají její příznaky. Třes, zhoršení pohybu, špatný spánek spojený s intenzivními sny a nočními můrami, poruchy řeči a rukopisu a ztráta čichu může poukazovat na tuto závažnou nemoc.

  1. Hněv a agrese

Nevysvětlitelné výbuchy hněvu nebo neustálý pocit zhnusení a opovrhování může být i známkou deprese, která se obvykle projevuje zejména ztrátou energie a úzkostí, ty může ale zastoupit i vnitřní či vnější agrese.

  1. Příliš mnoho spánku

Poruchy nadměrného spaní, jako jsou hypersomnie či narkolepsie nevyvolává obyčejná únava, ale autoimunitní porucha. Projevují se nutkavým usínáním nebo neschopností spontánně se vzbudit ani po vydatném spánku.

Dostatek kvalitního spánku je v životě velmi důležitý.
  1. Chuť kousat led

Nejde jen o zvyk. Nutkání rozkousávat ledové kostky může vyvolávat nedostatek železa nebo anémie. Dejte si otestovat krev, aby lékaři zjistili, jestli vám není potřeba předepsat výživové doplňky.

  1. Chuť na sůl

Je v pořádku, pokud máte rádi jídlo osolené, ale když neovladatelně prahnete po slaných potravinách, zřejmě trpíte nedostatkem železa, anémií, dehydratací nebo předmenstruačním syndromem.

  1. Neustálá žízeň

Není normální, pokud jste neustále žíznivá. V některých případech může tento příznak vyvolávat příliš slaná či kořeněná strava. Ale může jít i o cukrovku či těhotenství.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama