Zmrzlé osvěžení pro horké dny

Ptáte se, proč si komplikovat život a vyrábět doma zmrzlinu, když jsou jí plné boxy v obchodech? Odpověď je jasná. Protože ta vaše bude nejovocnější, nejlahodnější a neoriginálnější ze všech! Je to snadné a všechny chutnají fantasticky.

Lahodné jogurtové nanuky

shutterstock_410544520

Suroviny na 6 nanuků:

Také vás může zajímat ...

2 hrnky borůvek, ostružin, nebo jakéhokoli ovoce

1 a ½ lžíce vody

5 lžic javorového sirupu

¾ hrnku řeckého vanilkového jogurtu (může být i neslazený)

½ hrnku mandlového mléka

Postup:

V rendlíku smícháme připravené ovoce, vodu a 3 lžíce javorového sirupu. Přivedeme směs k varu a necháme vařit, dokud nezhoustne do konzistence sirupu. Odstavíme z plotny. V misce smícháme 2 lžíce javorového sirupu, jogurtu a mandlového mléka. Do formiček na nanuky vlijeme do poloviny jogurtovou směs a poté formičky doplníme sirupovou směsí.

Pokud chceme docílit mramorového efektu, lehce směsi promícháme.

Do každého nanuku vložíme dřívko a dáme mrazit.

Pistáciové potěšení

shutterstock_534738250

Suroviny na 4 porce:

120 g loupaných nesolených pistácií

500 ml mléka

100 ml smetany

150 g cukru

7 žloutků

Postup:

Asi 80 g pistácií semeleme na hladkou pastu, zbytek nasekáme nahrubo. Do rendlíku nalijeme mléko a smetanu, pistáciovou pastu a vše přivedeme k varu. Stáhneme z ohně a přimícháme nadrcené pistácie. Žloutky ušleháme s cukrem do pěny a obě směsi smícháme.  Šleháme ve vodní lázni dokud nezhoustne a dáme na 3 hodiny do lednice.

Pak zmrzlinu promícháme a dáme na 3 hodiny do mrazáku.

Svěží vodové nanuky

shutterstock_193986626

Suroviny na 6 nanuků:

ovocný džus

libovolné ovoce

Postup:

Pokud nejste příznivci smetanových zmrzlin, vyzkoušejte domácí vodové. Ovoce oloupeme, vypeckujeme nebo zbavíme jadérek (podle toho, jaké používáme) a rozmixujeme. Poté promícháme s džusem. Pokud děláme více druhů nanuků, smícháme vždy stejné ovoce a stejný džus. Rozdělíme do formiček a dáme do mrazáku.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...