Zničí manželství Ivany Chýlkové žárlivost a nevěra?

„Je možné, že lidé, kteří se vezmou, potom získají ve vztahu pocit, že už mají vyhráno, protože to mají úředně potvrzené.“

Ivana Chýlková (56) je velkou osobností nejen díky své výšce 183 centimetrů, ale také díky svému talentu, nadhledu a tomu, že má v životě jasno. Život jí příliš nepotrápil, a pokud ano, vždy se to vyřešilo.

Své dětství sice prožila Ivana Chýlková na severní Moravě, ale je křtěná Vltavou, jak se říká. Přišla totiž na svět v pražském Podolí. „Naši v Praze studovali a já jsem se jim narodila v té době,“ uvedla. „Jenže koleje tehdy byly rozdělené, tak mě dali na rok do kojeneckého ústavu.

Také vás může zajímat ...

Maminka tam za mnou musela docházet a potom si mě k sobě do Zlína vzali dědeček s babičkou, dokud rodiče nedostudovali.“

Odmala věděla, že bude hrát!

Ivana vyrůstala ve Frýdku-Místku, ale odjakživa věděla, že tam nechce zůstat. Ne že by tam byla přímo nešťastná, toužila ale po velkém světě. Už odmala věděla, že se jednou stane herečkou. Ve čtrnácti letech proto zamířila na konzervatoř do Ostravy.

„Byla to velká změna, proti Frýdku to byl New York!“, vzpomínala, „ale brala jsem to jako přestupní stanici, nechtěla jsem tam skončit.“ Rodiče jí ve vybrané životní cestě nijak nebránili, spíš si mysleli, že je to sen, který nemusí vyjít. Větší pochopení prý měla maminka, která byla trochu víc bohémsky založená. Po absolvování konzervatoře se Ivana přihlásila na DAMU.

Na rozdíl od některých jiných budoucích kolegů ji přijali na první pokus. „Bylo to asi štěstí, protože já jsem měla tak bezmeznou důvěru k těm lidem, kteří byli v komisi, že kdyby mi řekli, že nemám talent, tak bych se podruhé už určitě nehlásila,“ prozradila.“ Snad každý člověk má v dospívání nějaký svůj „problém“.

Nejspíš byste tipovali, že u Ivany to byla její výška, ale tu nijak dramaticky neřešila.

Vadilo jí, že není vyvinutá!

Po celou pubertu a dlouho po ní ji trápila jiná, čistě ženská věc. „Vadilo mi, že mi nerostou prsa a že ničím nepřipomínám ženu,“ svěřila se v jednom rozhovoru. „Moje tělo se až do osmnácti let věnovalo pouze růstu.“ Začala si dokonce myslet, že nejspíš není v pořádku. Postávala často u zrcadla, vycpávala si prsa a říkala si, jak by mohla vypadat s těmi žádanými tvary.

Když se jí kamarádky na prsa ptaly, odpovídala, že jsou důležitější věci, třeba duše. Naštěstí se příroda v jejích osmnácti letech konečně projevila. „Byla jsem hrozně šťastná! Okolí se ke mně najednou začalo chovat jinak.

Byl to signál, samozřejmě pro ty jednodušší, že je potřeba se na mě dívat jako na ženu.“

Láska byla nejprve jednostranná!

Během studií na DAMU byl jejím spolužákem mimo jiné i Karel Roden (57). S oblíbeným hercem, který se pak v budoucnu proslavil i na mezinárodní scéně, si nejen zahrála ve filmu Čas sluhů, ale hlavně s ním prožila velký milostný vztah. Dvojice si spolu deset let spokojeně žila a možná by to tak zůstalo až dodnes, kdyby nedošlo k jedné z mála vídaných partnerských výměn mezi celebritami.

Stejně klidný vztah spolu měli i Jan Kraus (66) se svojí ženou Janou (66), rozenou Pehrovou. Byl dokonce ženatý a měl dva syny. Pak přišlo jedno osudové natáčení. Ten televizní snímek se jmenoval Trio. Jan a Ivana v něm společně hráli. Jednoho dne vstoupil populární herec a moderátor bez klepání do šatny a stačil mu jediný pohled na Ivanu, aby se zamiloval.

Zdaleka to ale nebylo hned vzájemné. Musel použít veškerou svoji vtipnost, aby inteligentní mladou ženu zaujal. To se mu nakonec podařilo. Její komentář je dostatečně výstižný: „Znala jsem ho pouze z filmů, kde hrál víceméně grázly. Moc jsem se jím nezaobírala, protože měl pro mě jednoznačně obličej primitiva. Když pak promluvil, byla jsem překvapena, že mluví.

A že dokonce říká rozvité věty, a že mají hlavu a patu, a ještě je vtipný, a to dokonce hodně. Vycházel ze zcela nulové pozice, protože jsem od něj neočekávala vůbec nic. Když něco očekáváte, jdou většinou body dolů, ale Jeníček jenom stoupal, neměl co ztratit.“ Najednou tu tedy byla láska a nutnost situaci řešit. Pro zbylé dva partnery se jednalo o šok, protože o ničem nevěděli.

Ukázalo se ale, že velké osobnosti dovedou najít rozumné řešení.

Nakonec se přece jenom vdala‘

Čtveřice se sešla na chalupě, všechno tam prodiskutovala a Karel Roden s Janou Krausovou zjistili, že si vlastně také mají co říct. Došlo k prohození partnerů a zachování přátelství mezi těmi, kdo se rozešli. „Když se milenecký vztah změní v přátelství, pořád můžete zůstat lidmi, kteří jsou pro sebe v životě strašně důležití,“ zdůraznila Ivana.

Nijak zvlášť tím netrpěli ani synové jejího osudového muže. „Vnímal jsem to tak, že do naší rodiny postupně přišli dva noví kamarádi, Ivana s Karlem. Taky bylo fajn, že potřebovali, abychom je měli rádi. Oni nám všichni nadbíhali, takže jsme na tom neprodělávali,“ vysvětlil starší z nich, Adam (37). Do svatební síně se ale Ivana nijak nehrnula, a to jí vlastně zůstalo dodnes.

„Nikdy jsem se vdávat nechtěla, i když mi to nikdo nevěří,“ tvrdí. Právě tak jí ani netikaly biologické hodiny. „Nějaké to mateřské pnutí na mě nedoléhalo,“ konstatovala. „Spíš jsem si říkala, že když to přijde, tak to přijde a bude to fajn.

Ale nebyla by to asi taková hrůza, kdybych dítě neměla.“ A jeden čas to vypadalo, že to tak opravdu bude.

Lékaři se naštěstí zmýlili

Jana Krause viděla poprvé v dětství jako darebáka v komedii Dívka na koštěti. Kdyby jí prý tehdy někdo řekl, že se stane otcem jejího dítěte, vysmála by se mu. Nakonec to tak ovšem skutečně dopadlo. Cesta na porodní sál ale nebyla jednoduchá. Ivana byla několikrát v jiném stavu, ale vždy o miminko přišla.

„Po druhém nebo třetím potratu mi lékař řekl, že asi mít dítě nebudu,“ popsala těžké chvíle ve svém životě. I lékaři jsou ovšem lidé omylní. Čtvrt roku po tomto „rozsudku“ herečka znovu otěhotněla a tentokrát vše šťastně dopadlo. Stala se maminkou syna Jáchyma (21). Nejprve měla trochu strach, z toho, jak bude se synem vycházet.

Bála se, že jí miminko nebude sympatické.

Ví, že žije s možným nevěrníkem!

Objevily se navíc komplikace, Jáchym se narodil se zlomenou rukou. „Naštěstí to příroda zařídí tak, že vaše dítě je snad největší sympaťák, jakého v životě potkáte,“ ví už dnes herečka. Z Jáchyma vyrostl talentovaný mladý kluk, který už si okusil profesi svých rodičů – získal si značnou popularitu v televizním seriálu Gympl. Ivana s ním vychází dobře, protože se s ním prý „dá domluvit“.

Právě tak dobře vychází po letech i se svým partnerem, tedy vlastně dnes už manželem. Jana si sice nedávno konečně úředně vzala, ale to neznamená, že by ztratila důvod k žárlivosti. Oblíbený moderátor a herec se totiž nikdy netajil tím, že se mu líbí i jiné ženy, a nechává často Ivanu v nejistotě.

V jednom rozhovoru se dokonce kdysi označil za „pudového blba“, který je otrokem svého chtíče.

Ivana to sice navenek neřeší, ale kdo ví, zda jí někdy nedojde trpělivost!

Zachránil jí život anděl strážný?

V roce 1989 měla Ivana angažmá v divadle v Ústí nad Labem a pamětníci si možná vzpomenou, že tam při generální stávce zpívala na plně obsazeném náměstí českou hymnu. Odtud odešla do pražského Divadla Na zábradlí, ale po roce tam dala výpověď. Měla odjet na tři měsíce natáčet do Japonska. „Jenže čtrnáct dní před natáčením japonský režisér náhle zemřel a celý projekt padl,“ uvedl.

„V Kjótu, kde se celý film měl točit, bylo měsíc a půl nato katastrofální zemětřesení.

Asi nade mnou stál anděl strážný!“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...