Zubní protéza není strašák

Je pochopitelné, že se snažíme udržet si vlastní zuby co nejdéle. Jenže někdy ani ta nejlepší péče nestačí a člověk o chrup přijde.

Umělý chrup v době implantátů

Také vás může zajímat ...

Mohlo by se zdát, že v dnešní době implantátů je umělý chrup zastaralou záležitostí. Jenže ne vždy jsou implantáty vhodným řešením. Pokud má pacient problémy s čelistní kostí, nemusí se podařit implantáty uchytit. Problémem mohou být i finance. Implantáty nejsou hrazené ze zdravotního pojištění a stojí desítky tisíc.

Umělý chrup představuje levnější, ale dost často nenáviděnou variantu.

Několik možností

Zubní protézy jsou buď částečné, hybridní nebo celkové. Částečné jsou k čelisti či zbylým zubům přichycené buď sponami nebo nekovovými kotevními prvky. V prvním případě drží vyjímatelnou náhradu drátky. Ty bývají vidět, nejde tedy o úplně estetické řešení. Moderní náhrady drátky nemají, na místě drží díky přesnému tvarování a novým materiálům.

Musíte však počítat s tím, že za novější náhrady si připlatíte.

Když přijdete o zuby

U pacientů, kteří přišli o většinu chrupu nebo zuby všechny, se nabízejí hybridní zubní protézy nebo celkové snímatelné zubní protézy. Hybridní drží na upravených zubech, které se skrývají pod protézou. Lze je ale využít i pro bezzubé čelisti. V takovém případě se místo zubů uchytí na implantáty v čelisti. Celkové snímatelné zubní protézy se vyrábějí s velkou přesností.

Dobře vyrobená protéza pevně, ale pohodlně drží a péče o ni není složitá. Díky moderním pojivovým materiálům a čisticím přípravkům můžete i s protézou fungovat jako s vlastními zuby.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama