Zůstaňte krásná i během parného léta

Vaše pleť potřebuje v průběhu horkého léta mnohem důslednější péči než v kterémkoli jiném období roku. Poradíme vám ty nejdůležitější tipy, jak ji uchovat mladistvou i pod náporem slunečních paprsků.

Mazat, mazat a zase mazat!

Také vás může zajímat ...

Určitě se shodneme na tom, že naprostým základem je hydratace. Slunce totiž dokáže vaši pleť zasáhnout mnohem horším způsobem, než jste ochotni připustit. Pokožka funguje jako bariéra, která vás chrání před agresory životního prostředí jako je znečištění, bakterie a ztráta potřebné vlhkosti. Bez té to zkrátka nejde!

Suchá kůže je navíc náchylnější ke stárnutí a tvorbě vrásek, což jsou věci, kterým se obvykle snažíme úporně vyhnout.

Vaším letním přítelem číslo jedna jsou tedy hydratační krémy a masky všeho druhu, které vaši pleť udrží stále mladistvě vláčnou.

Důležité ale je, abyste se během dne nezapomínali mazat a po koupání to platí dvojnásob. Voda vysušuje.

S make-upem raději šetřete

Kromě kvalitního pleťového krému s ochranným faktorem by se dalo říct, že v létě už není potřeba zatěžovat obličej make-upem.

Pokud se ale bez líčení neobejdete, alespoň s ním šetřete. Místo make-upu vám postačí lehký BB krém nebo jen korektor na zakrytí kruhů pod očima a výraznějších vrásek (odstín pleti se během roku mění, proto dejte při nákupu pozor, aby s ní barevně ladil), oči zase vyniknou díky krémovým stínům, které déle vydrží.

Pokud se po koupání chystáte třeba na posezení s přáteli, mějte po ruce také voděodolnou řasenku a nikdy nezapomeňte na bronzer. Při použití místo tvářeny vám dodá lehce opálený vzhled. V kabelce mějte také vždy kosmetické kapesníky, kterými v případě potřeby snadno odsajete pot a lesk z tváře.

Měli byste je ale na pleť jen lehce tisknout, nikoli ji třít.

U vody se neobejdete bez…

Ať už se chystáte k moři nebo rybníku, měli byste s sebou mít tašku se základní výbavou, díky které proběhnou vaše koupací radovánky bez jediné chybičky.

Určitě se neobejdete bez prostorné plážové tašky, ideálně na zip. Zabalte do ní deku nebo osušku na ležení a ručník na osušení, dále nezapomeňte plavky a čisté spodní prádlo, sluneční brýle, pokrývku hlavy, opalovací krém, knížku nebo hru, hřeben a pití. Užitečné budou i vlhké kapesníky na utření rukou a také taška na odpadky, popřípadě i mokré plavky.

Když se budete chtít zahalit, oceníte také praktické pareo.

Peníze schovejte do skryté kapsy v tašce a po celou dobu koupání ji raději mějte na očích. Pokud vyrazíte k českým rybníkům, určitě si přibalte také repelent.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...