Zvedla se konečně ze dna

Několik let ji let trápil neuvěřitelný strach o blízké a svou budoucnost. Teď se ale zdá, že se ELIŠCE BALZEROVÉ (71) začíná blýskat na lepší časy

Když se před téměř dvěma lety přiznala, že na tom její maminka Květoslava (†97) není po zdravotní stránce ani trochu dobře, každý s ní soucítil.

Také vás může zajímat ...

Herečka známá především z veleúspěšného seriálu Nemocnice na kraji města se tehdy málem zhroutila na jevišti. „Je jí 96 let a v poslední době ztrácí zrak.

A říkává mi: To je to nejhorší, co mě na stará kolena potkalo a musím se s tím vyrovnávat,“ svěřila se slzami v očích. O to horší pro ni muselo být, že ji neměla stále u sebe.

Maminka totiž žila ve Vsetíně, rodném městě herečky, tam se o ni starali ostatní příbuzní. Sice tam za ní podle všeho měla často jezdit, stále s ní být ale Eliška Balzerová (71) nemohla.

Rodinu má v Praze a vzhledem k tomu, že je pracovně velice vytížená, by to asi ani nešlo.

Odchod z divadla ji srazil na kolena

To ale bohužel není všechno, co v té době musela řešit. Pouhý rok před tím herečka odešla z Divadla Na Fidlovačce, kde to zbožňovala.

Byla to pro ni taková rána, že dokonce vážně uvažovala o tom, že odejde do hereckého důchodu. „Byla to nová šéfová, kdo mě při-nutil k odchodu.

Udělala v souboru atmosféru, že kdo nebude na její straně, bude mrtvej,“ při-znala tehdy zdrcená a rozhořčená Eliška. A není se čemu divit.

Vždyť to byla právě ona společně s kolegou Tomášem Töpferem (69), kdo divadlo v 90. letech přivedli opět k životu. V té době jí zbylo jen prázdné místo v srdci.

S nemocí bojoval i manžel

A jak se říká, když myslíte, že hůř už být nemůže, tak bohužel může. I o tom se Balzerová na vlastní kůži přesvědčila. Nebyla to jenom maminka, zdravotní neduhy postihly i jejího manžela Jana (79), o kterého rovněž musela pečovat.

Ten se nakonec se vším dokázal poprat, maminka už ale ne. Letitým problémům se zdravím nakonec letos v lednu podlehla. Ačkoli to pro herečku musela být už ta poslední kapka, jistě se jí na druhou stranu i ulevilo.

Už před lety si posteskla, že ačkoli bydlí s mužem, jejich dvěma dospělými dětmi i čtyřmi vnoučaty v jednom domě, právě na ty nejmladší neměla kvůli tomu všemu, čím si musela procházet, téměř žádný čas.

Teď si to ale podle svých slov všechno plně vynahrazuje a to jistě museli všichni ocenit. „Všechno už se vrátilo do normálních kolejí, vnoučata můžeme s mužem vyzvedávat ze školky, vodit je do skautu nebo na cvičení,“ pochvalovala si nedávno.

Dočká se ocenění

A že je všechno opravdu na dobré cestě, dokazuje i fakt, že se oblíbená herečka brzy dočká velké pocty.

Na filmovém festivalu ve Zlíně, který se letos bude mimořádně konat v září, dostane držitelka Českého lva cenu za mimořádný přínos české kinematografii.

Kromě toho našla uplatnění ve Studiu DVA. Doufejme, že všechno to špatné si už vybrala.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...