Bude hrát nebožtíka!

Jiří Bartoška (69)

Ještě před pár týdny zářil herecký elegán a prezident Mezinárodního filmového festivalu Jiří Bartoška (69) na červeném koberci v Karlových Varech, a zanedlouho si už lehne do rakve! Po delší odmlce totiž přijal nabídku pražského Divadla Kalich a v nové komedii Moje hra si zahraje mrtvého spisovatele. Na jevišti tak bude muset mimo jiné strávit dlouhých patnáct minut v opravdové rakvi!

Patnáct minut v rakvi

„ No řeknu vám, mám výhodu, že netrpím klaustrofobií. Otevřou mě až po osmnácti stránkách textu a přiznám vám, co je během té doby můj největší problém: bojím se, abych neusnul,“ směje se Bartoška, který už se na svou novou divadelní příležitost velmi těší. „ Ta rakev je pohodlně vypolstrovaná. Možná bych to neměl říkat, ale člověk se v ní necítí tak strašně, jak si možná představuje,“ říká o svém krátkodobém „pobytu“ v rakvi prezident filmového festivalu.

Smrti se nebojí

Na otázky týkající se smrti odpovídá Bartoška s nadhledem. „ Tímhle se vůbec nezabývám. Jsem člověk okamžiku, takže přemýšlím spíš o tom, co bude za těch patnáct minut než jednou kdovíkdy,“ dívá se do budoucna Bartoška. Vždyť ještě před rokem stál sám na hranici života a smrti, když bojoval, stejně jako Karel Gott (77), se zákeřnou rakovinou mízních uzlin. Dnes už zase kouří, po boku krásných dam se baví ve světlech velkého festivalu a své nové role v rakvi se rozhodně nebojí. „ Je to zvláštní pocit, jaký bych nechtěl zažít v reálném životě – aby mnou bylo pohybováno a já nevěděl kam,“ dodává skvělý herec a filmový prezident.

.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden