Chemikem se stát nechtěl

Tatínkovi herectvím velkou radost neudělal.

Velkými láskami ZDEŇKA JUNÁKA (70) jsou divadlo a Brno. Takže všechny nabídky na změnu působiště vždy s díky odmítl. Nikdy toho ale nelitoval a působení na Moravě si nemůže vynachválit.

Rodák z krásného jihomoravského města Kroměříže si zkusil hereckou slávu už jako čtyřletý kluk. Maminka s tatínkem byli totiž nadšení ochotníci a on si tehdy odbyl premiéru s maličkou rolí, kdy měl říkat větu: „A proč jste jedl brambory, když jste tak bohatý?“

Kámen úrazu ovšem tkvěl v tom, že malý Zdeněk Junák (70) tehdy ještě neuměl říkat písmenko „r“, ale maminka si s ním dala práci a do premiéry ho naučila jeho roli tak skvěle, že nic nezkazil, a ještě si vysloužil obrovský potlesk.

Ani hasič, ani detektiv

Nicméně o tom, že by se stal hercem, vlastně dlouho neuvažoval, i když byl oblíbeným třídním komikem. Spíše toužil být třeba hasičem v uniformě a nablýskané helmě nebo

Zbývá vám 81% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS.
Letní sleva!
Namísto obvyklých 20 Kč stojí nyní odemknutí článku pouhých 9 Kč! Kód k odemknutí článku, který od nás obratem obdržíte, můžete také zcela zdarma poslat svojí kamarádce a potěšit ji v letních měsících pohodovým čtením. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 900 10 09. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9001009 je 9 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden