Daniela Kolářová tvořila oblíbenou dvojici s hereckým kolegou. Pak přišel zákaz!

Neodjela se souborem do Moskvy a nepřímo ji za to potrestali!

Patří k herečkám, které si udržují oblibu už několik desetiletí. Daniela Kolářová (74), kterou nyní vídáme v seriálu Sestřičky Modrý kód, se může pochlubit bohatou kariérou. I během ní se ale vyskytly překážky.

V Karlových Varech, kde Daniela Kolářová (74) vyrůstala, pracovala její maminka v tamním divadle jako účetní. Bývalo zvykem, že malé dětské role v divadle hráli děti zaměstnanců a maminka skutečně malou Danielu půjčovala do různých pohádek. Tam zřejmě vznikl ten prvotní impulz, který ji později přivedl k úspěšné kariéře.

Nejradši vzpomíná na pohádku Císařovy nové šaty, kde si zahrála dvě malé role: kuchtíka v zámecké kuchyni a holčičku, která křičí, že císař pán je nahý. Tehdy jí bylo devět let. „Dlouho jsem to ale nebrala vážně, teprve na gymnáziu jsem se díky panu učiteli češtiny začala divadlem více zabývat,“ vzpomínala herečka.

„Založil studentský kabaret Kapsa. Díky tomu jsem si definitivně ujasnila, že bych chtěla dělat zkoušky na DAMU.“ Kdyby se tam bývala nedostala, měla v záloze

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře