Moje sladké tajemství

Dětství Aloise Švehlíka bylo smutné a plné velice krutých trestů

Moje sladké tajemství

V pozdějších letech se navíc musel vypořádat se zákeřnou nemocí, která dokonce udeřila hned dvakrát.

Život některých lidí by vydal na román, a to i přesto, že oni sami toho o sobě moc nenamluví. To je případ i Aloise Švehlíka (84), který zažil v dětství tolik těžkých chvil, že jednoho dne raději utekl z domu.

Budoucí slavný herec Alois Švehlík (84) se narodil 30. července 1939 v Pardubicích do typické obchodnické rodiny, a proto často jezdíval s rodiči po trzích. Současně také ministroval v pardubickém kostele sv. Václava, kde vlastně poprvé přičichl k herectví, když začal účinkovat v chrámovém divadelním souboru.

Život ve stínu tyrana

Navzdory těmto občasným hezkým momentům mělo jeho dětství k idyle pořádně daleko. Švehlíkův otec byl totiž tyran, před kterým se třásla celá rodina. Alois byl jako dítě často bit, stejně jako

Zbývá vám 89% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden