Moje šťastná hvězda

Divadlo je pro Zdeňka Žáka vášní

Moje šťastná hvězda

Postihl ho kolaps přímo na jevišti. Od té doby si dává pozor.

Ani s přibývajícími roky se charismatický elegán Zdeněk Žák (71) do hereckého důchodu rozhodně nechystá. Ačkoli už nebere každou nabídku, která mu přistane na stole, stále ho hrát baví. Televizní diváci by o něj navíc neradi přišli.

Vzhled docela obyčejného chlapíka odvedle a neuvěřitelně tvárný herecký talent, i tak by šlo stručně charakterizovat Zdeňka Žáka (71), který se už od 70. let objevuje hlavně v televizi a na divadelních prknech, jež miluje snad nejvíc. Jeho doménou jsou hlavně seriály, v poslední době si zahrál třeba v Dobrých zprávách.

Z nahrávače úspěšným studentem

Kdoví, kde se v jeho genech herecké nadání vlastně vzalo, protože maminka učila v mateřské školce a tatínek pracoval jako konstruktér. Zdeněk Žák se vyučil nástrojařem a pár let se tak také živil. Jenže už od učňáku hrál ochotnické divadlo a pak

Zbývá vám 82% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden