Druhá manželka ho po tragédii zachránila od závislosti

Svůj život si dokázal užívat plnými doušky. A to i přesto, že si slovenský herec JÚLIUS SATINSKÝ (†61) často neprocházel zrovna hezkým obdobím. Jeho neutuchají elán ale nakonec předčasně zastavila zákeřná nemoc.

Už od dětství dokázal bavit všechny okolo a vykazoval mimořádný talent, díky kterému se v pozdějších letech stal vyhledávaným a oblíbeným umělcem, a to nejen na rodném Slovensku.

Objevil se v mnoha českých komediích a jeho hlášky jsou dodnes nesmrtelné, pořád něco vymýšlel a vždycky musel být středem pozornosti. Július Satinský (†61) se narodil 20. srpna roku 1941 v Bratislavě, kde nakonec strávil prakticky celý svůj život.

Jeho tatínek byl kavárníkem a sám tíhl k umění. Cesta k vysněnému herectví ale pro něho byla pořádně trnitá. Jen díky své houževnatosti a odhodlání si však Satinský šel za svým cílem, což se

Zbývá vám 88% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden