Felix maká jako ďas! Důkaz lásky?

Budují a budují

Pražská vila roky chátrala, stejně jako vzájemný vztah jejích majitelů. Teprve během posledního roku se roVinohradskou vilu v krásné zahradě plné vzrostlých stromů si manželé Dagmar Patrasová (65) a Felix Slováček (78) pořídili v roce 1983.

„Když nás upozornil otec Ládi Štaidla, že je to tady ke koupi, byla z prázdného domu pomalu ruina,“ vzpomíná Felix. Dělala se nová střecha, okapy, stoupačky. „Nemám z toho žádnou radost,“ říkává hudebník o stavebních pracích, kterých se bojí jako čert kříže.

Dodává, že kdo má barák, ví, co je na něm práce.  Nejhorší je zahrada.

Anglický trávník pro něj navždy zůstane nesplněným snem.

Zpustlý dům

Leč v jisté době počala honosná pražská vila vysloveně chátrat – nápadně to korespondovalo s obdobím, kdy si saxofonista pořídil milenku Lucii Gelemovou (38). Rozhlašoval, že teď bydlí v paneláku a na vlhnoucí stěny, přerostlé túje či altánek zarostlý bodláčím se může vykašlat. Bylo mu to šumák.

V prosinci před třemi lety nechal rozkopat záchod a koupelnu ve snaze o opravu, ale pak se mu zachtělo zajet si na výlet do Londýna. Doma nechal manželku v pekelných podmínkách, bez vody a tepla. Byl advent.

Hořelo

Loni v domě pro změnu hořelo. Dádu zachránil zodpovědný vlčák, vzbudil ji a táhl ven, a tak se znovu narodila. Vyhořela strojovna u bazénu.

Ukázalo se, že nezbytná bude i nová elektroinstalace. A tak se muzikant po rozchodu s o čtyřicet let mladší milenkou rozhodl pro urychlenou rekonstrukci, i když stavební práce nenávidí. Důkaz lásky? Doufejme.

„Stěny byly vlhké a plesnivěly. O dům se člověk holt musí starat, všechno chátrá,“ řekl Felix. Zbývá jen pověsit obrázky. A ještě něco zbývá: zrekonstruovat vzájemný vztah. Teprve pak se bude v opraveném vinohradském sídle bydlet jedna báseň.zběhly stavební práce.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden