Funguje kolagen? Ano, pokud si vyberete kvalitní a dáte mu čas

S kolagenem se pojí množství mýtů a přehnaných očekávání. Ne každý kolagen, který koupíte v supermarketu, přinese požadované účinky na pleť, vlasy a nehty. Ale pokud víte, co kupujete, jeho účinky na sobě tak jako většina lidí skutečně zpozorujete. Chce to ale určitý čas.

Kolagen je jednou ze základních stavebních bílkovin v těle člověka – především v kloubních chrupavkách, kůži, ale také tkáních, ve sliznicích a kostech či zubech. Jelikož s přibývajícími léty už tělo nestíhá tvořit vlastní kolagen, výživové doplňky vyrobené ze živočišného kolagenu patří mezi velmi užitečné výdobytky biochemie. Je ale důležité vybrat si kvalitní doplněk, který není jen ochucené placebo.

Při výrobě kolagenu z vedlejších produktů živočichů (kosti, kůže apod.) musí proběhnout štěpení na kolagenové peptidy, které při užívání mohou proniknout do krevního oběhu člověka. Čím méně přísad, aroma, příchutí, tím větší potenciál účinku. „Pokud příměsi zůstanou uchyceny, mohou omezovat absorpci peptidů,“ vysvětluje doktorka biochemie RNDr. Dagmar Petrová.

Důležité je také štěpení, které by mělo proběhnout za studena. Například česká značka Inca Collagen využívá štěpení pomocí enzymů, bez tepelných úprav. Při takovém procesu zůstává zachována biologická aktivita kolagenových peptidů.

Navíc je to100% čistý kolagen bez příchutí a aroma, v práškové formě.

Připravuje se těsně před užíváním, stačí jej rozmíchat spolu s vodou a vypít. Takto získáte maximálně čistý a účinný kolagenový drink, ze kterého si tělo vezme peptidy a využije je při syntéze nového kolagenu.

Toto všechno ale nenastane ze dne na den. Kolagenový doplněk stravy potřebuje čas, v mnoha výzkumech probíhalo testování na dobrovolnících od 3 až do 6 měsíců. Účinky kvalitního kolagenu však nepřehlédnete: postará se o lepší elasticitu pokožky těla a obličeje, čímž přispívá k prevenci vrásek, podporuje i růst krásnějších a zdravějších vlasů a nehtů a přispívá k udržování zdravých kostí, kloubů, tkání.

Kolagenová kúra Inca Collagen již pomohla mnoha zákazníkům – značka si za 8 let na trhu získala více než 250 tisíc příznivců.

„Když jsem zkoušela kolagen, moc jsem tomu nevěřila – o to větší překvapení bylo, že nehty byly již po měsíci výrazně pevnější a přestaly se lámat. Viditelně se zlepšil i stav akné.“  Monika Brešťanská

„Opravdu mě téměř přestaly pobolívat při aktivním pohybu kolena a klouby.“ Josef Chalupa

Trpělivost se s kolagenem vyplácí. Investujte své peníze na jistotu – do kvality v podobě Inca Collagen.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden