Hana Maciuchová: Drtí ji velký stesk po své lásce

Herečka Hana Maciuchová (71) neuvěřitelně trpí. Mnozí by si mohli pomyslet, že je herečka příliš úzkostlivá. Po sedmdesátce by si už plnými doušky mohla užívat volna a nicnedělání. Cestovat, jen se bavit s přteli a pracovní závazky pověsit na hřebík.

Jenomže to by nebyla Hana Maciuchová, která vždycky žila svým řemeslem a po lenošivé penzi vůbec netouží. Chtěla se dál věnovat tomu, co nejvíc milovala. A tím bylo stálé angažmá v Divadle na Vinohradech.

Každý den mohla stát na jeho prknech a vídat se s milými kolegy. Jenomže tam odsud byla vypuzena..

Všechno se odehrálo už před pěti lety. Smutek z odchodu ji ale stále tíží jako velký balvan. Herečka se k tomu znovu a znovu vrací. "Haničku to moc trápí. Vím, že i když se snaží působit jako statečná žena, uvnitř jí chybí stará parta, se kterou hrála i celé prostředí Vinohradského divadla," říká její dlouholetá kolegyně.

Ve vzduchu navíc stále visí velký otazník, kdo je tím, který jí dopomohl k odchodu. Herečka sice utekla sama po svém uvážení. Měla být však spíše vyštvána. Prý ji vedení, které určovalo obsazení víceméně ignorovalo.

"Ocitla jsem se v situaci, kdy divadlo vedli lidé, od nichž jsem nedostávala tak zajímavé nabídky jako od jiných divadel. Z různých důvodů tak nemělo cenu setrvávat," svěřila se Maciuchová. Má snad na mysli známého herce, který v té době do vedení nastoupil?.
Řeč je o herci Tomáši Töpferovi (66). V době odchodu Maciuchové byl přijat do Divadla na Vinohradech na post ředitele. V kuloárech se šuškalo, že by právě on měl stát za tím, že Maciuchová oblíbené kulturní centrum opustila.

Sám Töpfer to ale striktně odmítá. "Paní Hana Maciuchová odešla dávno před mým příchodem do Divadla na Vinohradech," vyjádřil se. "Od našeho uměleckého vedení naopak přijala nabídku a vrátila se na jeviště v krásné roli Fanky v Čapkově Loupežníkovi," dodal.

Potom by musel být za celou kauzou původní ředitel Jindřich.

reklama
reklama

Komentáře