Můj kousek štěstí

Jaroslav Satoranský: Kuba z Krkonošských pohádek

Můj kousek štěstí

Celý život věrný jediné ženě.

Vyučil se rytcem, ale toto řemeslo dělal jen pouhý měsíc. Táhlo ho to k divadlu a televizi, kde byl od začátku předurčen pro role klaďasů.

Herectví mu bylo, jak říká, dané, vyrůstal v rodině, která hrála ochotnické divadlo. Hráli všichni, rodiče i starší sestra. Jaroslav Satoranský (84) se zpočátku styděl, občas se uvolil ztvárnit kluka v davu, to bylo vše, ale postupně přicházel komediantství na chuť. Měl i sklony k muzicírování, v mládí hrál na klavír.

Schovaný v orchestřišti dělal hudební doprovod k pohádkám, což mu vyhovovalo, protože na něj diváci neviděli. Živit se hudbou jej ale nikdy nenapadlo, tvrdí, že je jenom šumař. Zároveň byl odmala vášnivým

Zbývá vám 85% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden