Jejího hereckého talentu si vážil i Jan Werich

Na DAMU jí kdysi řekli, že na slavnou herečku je málo hezká. Tak jim během pár let dokázala opak.

Když se řekne Janžurka, všichni v této zemi vědí, o koho se jedná. Skromná a na první pohled nenápadná herečka tu totiž udělala díru do světa. A přitom mělo být všechno jinak. Herečka Iva Janžurová (81).

Herecké choutky se jí hned na začátku snažila vymazat z hlavy maminka. Když jednou naznačila, že by se snad chtěla živit jinak než rodinným učitelským řemeslem, dostala od ní mokrým hadrem přes pusu.

Bylo jí jedno, že tenhle Chaplin nebyl originál

To s mladším ze dvou bratrů to bylo jiné kafe. Milovník umění legendárního Chaplina chodil snad na každou novou grotesku či film svého oblíbence, které se objevily v pelhřimovském kině. A hned po příchodu domů zážitky z plátna nadšené sestře ochotně přehrával.

„Vůbec mně tenkrát nevadilo, že nevidím originál,“ přiznala mnohem později. Naopak, už tehdy se pevně rozhodla, že i ona jednou

Zbývá vám 87% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS.
Letní sleva!
Namísto obvyklých 20 Kč stojí nyní odemknutí článku pouhých 9 Kč! Kód k odemknutí článku, který od nás obratem obdržíte, můžete také zcela zdarma poslat svojí kamarádce a potěšit ji v letních měsících pohodovým čtením. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 900 10 09. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9001009 je 9 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden