Jiří Bartoška - Český Delon vede příkladný život

Miláček žen žije pětačtyřicet let ve spokojeném manželství. Tvrdí, že svou Andreu vyhrál ve sportce, že je jeho životním štěstím.

Kouří od čtrnácti let. Dodnes si vzpomíná, že cigarety si kupoval cestou do školy v trafice u paní Beránkové. „Trojka z chování za neomluvené hodiny a cigarety byly vstupenkou do dospělé společnosti,“ popisuje školní léta Jiří Bartoška. Jako školák a student tíhl spíš k malování než k herectví.

Ke komediantům se podle svých slov dal v podstatě náhodou, neboť když jej nepřijali ke studiu kunsthistorie, šel učit výtvarnou výchovu do pardubického domu pionýrů a na radu přátel začal přemýšlet o studiích na brněnské JAMU. Konkrétně Jana Švandová (73) se domnívá, že za to, že je „Barťák“ hercem, může hlavně ona.

Bydlela tehdy stejně jako on v Pardubicích, chodila s ním dokonce na gymnázium. „Byl to pěkný mužský,“ s uznáním říká herečka. „Takových fešáků moc nebylo, a tak mě napadlo, co kdyby se přihlásil na JAMU.

Jirka se tedy naučil nějaké monology a na školu ho vzali.“ Nastoupil do silného ročníku, setkal se zde například s

Zbývá vám 72% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden