Můj kousek štěstí

Kam čert nemůže, nastrčí mě, říká

Můj kousek štěstí

Považuje se za oběť domácího násilí.

Herec a režisér, který spoluzaložil pražské Divadlo Sklep už ve čtrnácti letech, na rodinný život talent nemá. Jeho manželství byla katastrofa.

Pražský rodák směřoval k umění už od dětství. Ne každý ví, že se zajímal o výtvarné umění a vystudoval střední průmyslovou grafickou školu, potom FAMU. Jako dospívající maloval kubistické obrazy.

Maminka si nebyla jistá, zda má synek talent, a tak se šla zeptat malíře Adolfa Borna (†85), který díla pochválil. S architektem a hercem Davidem Vávrou (66) se Milan Šteindler (66) seznámil na základní škole ve výtvarném kroužku.

Od té doby to spolu, jak říkají, táhnou. Ve sklepě Vávrovy babičky v Braníku založili Divadlo Sklep, to jim bylo jen čtrnáct let. Začínali na

Zbývá vám 83% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden