Moje šťastná hvězda

Konec smutku Lucie Bílé, teď zachraňuje kostely!

Kromě hlasivek zaměstnává i ruce

Bolest ze ztráty milované maminky nic nezmírní. LUCIE BÍLÁ (49) se alespoň snaží zbavit smutných myšlenek. A jak známo, nejlepší lék na chmury je pracovní vytížení. A nebyla by to mnohonásobná Česká slavice, kdyby svou práci nespojila s dobročinností.

Coby křesťansky založený člověk shání peníze na opravy kostelů. Nejde ale o žádné shánění sponzorů. Bílá na to jde takříkajíc po staročesku. „Dělám to s láskou a úctou k vám a k bohu, kterému mám za co děkovat.

Přemýšlela jsem, jak by to poděkování mělo vypadat a přišla jsem na to.“ Zpěvačka rozjela manufakturu na ruční výrobu dekorativních růženců z korálků Swarowski. K zakoupení jsou na jejích koncertech a výtěžek je vždy určen pro jeden nebo dva konkrétní vzácné Boží stánky.

Momentálně jsou peníze z prodeje růženců určené na jeden kostel v pražských Kyjích a je druhý v bratislavských Podunajských Biskubicích. „Oba jsou asi 800 let staré. Peníze z růženců budou darem ode mne i od vás,“ vzkazuje Bílá svým fanouškům.

Není to samozřejmě jediná její dobročinnost. Například díky dvěma Černobílým turné vydělala půl milionu korun pro Konto Bariéry.

S výrobou růženců se Lucie Bílá chlubí na sociální síti.

Kreativní činnost začala Lucii bavit a věnuje jí každou volnou chvíli.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Štítky:

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden