Moje šťastná hvězda

Kubišová tvoří svou poslední desku!

Docházejí jí síly

Konec kariéry MARTA KUBIŠOVÁ (73) už v minulosti párkrát oznámila. Tentokrát je to ale vážné, a zpěvačka nemá kvůli zdravotním problémům tolik na výběr. V nahrávacím studiu je tedy naposledy.

posledních letech se naše oblíbená zpěvačka necítila po zdravotní stránce úplně nejlépe, a tak pomalu začala zvažovat konec své hudební kariéry. Rozhodující pro ni byl den jejích 73. narozenin, kdy jen krátce před začátkem oslavy prodělala srdeční příhodu.

Musela zrušit veškerá vystoupení na následující týdny a její fanoušci se o ni právem strachovali. Podle jejích slov se na ní pravděpodobně velmi podepsal spor kvůli zrušenému turné Golden Kids. „Když mě něco hodně zasáhne, nedokážu ronit slzy, o to víc platím svým zdravím,“ vysvětluje s tím, že právě tohle byla situace, kdy vůbec nebrečela. Protože patří mezi naše nejlepší zpěvačky, má práce nad hlavu a očividně teď platí daň za nedostatek odpočinku.

Varovné signály

Kromě jejích samostatných vystoupení má také pravidelný recitál v divadle, který je vždy vyprodaný. Přestože na scéně chtěla zůstat o něco déle, nakonec přiznává, že už takové tempo nezvládá a skončí mnohem dříve. Aby toho nebylo málo, zpěvačka právě připravuje své poslední album. Tentokrát ale už nebude následovat žádné turné, a tak se zdá, že fanoušci nové hity naživo nikdy neuslyší.

Sama trojnásobná zlatá slavice však tvrdí, že se na odpočinek těší a zpívání jí chybět nebude. „Začala jsem se po koncertě cítit jako vyždímaný hadr,“ prohlašuje s tím, že nic takového doposud nezažila a že si nechce nalhávat, že ještě dalších pár let vydrží.

Přestože na pohled vypadá, že se jí po zdravotní stránce daří mnohem lépe, jde podle jejích slov jen o tělesný klam. „Když ráno vstanu a nic mě nebolí, říkám si, jestli nejsem po smrti,“ přiznává a dodává, že chce být umělkyní, která ví, kdy odejít, aby na ni lidé vzpomínali pouze v tom pozitivním slova smyslu. Ještě rok hodlá Marta objíždět republiku s Posledním recitálem a za rok v září definitivně odchází ze scény.

Zpěv sice miluje, dobře ale ví, že na náročné koncerty nemá tolik energie jako dřív.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Štítky:
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden