Ladislav Mrkvička - Ten plášť už ho navždy halí...

A vzrůstem nevelký, ve všech rolích, ať byly velké nebo malé, byl tak výrazný, že se nedal přehlédnout. O to víc ho musíme postrádat teď, když před několika dny navždy odešel.

Ještě na základní škole se i se svými spolužáky objevil ve filmu Olověný chléb, ale to byla spíš komparzní role a v té době ho nenapadlo, že by se herectví mohl věnovat jako životní profesi. K tomuto rozhodnutí Ladislava Mrkvičku až během studií na gymnáziu přivedla láska k dívce, se kterou chodil.

Když se později stala herečkou, rozešla se s ním – a on si řekl, že až se sám stane slavným, bude toho ona litovat. Tenhle Pražák, jehož otec byl konstruktérem v Avii a matka pracovala jako kuchařka, se tedy pustil do ochotnického divadla a později zkusil přijímačky na DAMU. Tam ho ale ani na druhý pokus nevzali, takže mu nezbylo nic jiného, než jít pracovat.

Byl vytrvalý

Nejprve nastoupil jako otec do Avie, pak dělal ošetřovatele v pražské zoo a málem se stal i krotitelem v cirkuse. K tomu už ale nedošlo, protože na

Zbývá vám 83% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS.
Letní sleva!
Namísto obvyklých 20 Kč stojí nyní odemknutí článku pouhých 9 Kč! Kód k odemknutí článku, který od nás obratem obdržíte, můžete také zcela zdarma poslat svojí kamarádce a potěšit ji v letních měsících pohodovým čtením. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 900 10 09. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9001009 je 9 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden