„Major Zeman“ a slečna z operety. To byla láska!

Herec Vladimír Brabec (82) je rodilým Pražanem. Sotva byste u nás našli někoho, kdo by legendárního umělce neznal. Máme ho spojeného s nezaměnitelným hlasem, Brabec je mistr dabingu, a v neposlední řadě se seriálem Třicet případů majora Zemana.

A zdaleka nejen s ním. Patřil k výrazným osobnostem Národního divadla. Nikdy jej nepřestávalo mrzet, že na něho film tak trochu – zapomínal. Vyrůstal na pražském Žižkově, jeho otec byl malířem pokojů. Už od dětství se projevovalo výrazné herecké nadání, kromě toho i pěkně zpíval.

Odmala působil v Kühnově dětském sboru, s herectvím začal jako čtrnáctiletý kluk, po válce účinkoval také v Divadle pro mládež Míly Melanové. Talent ho přivedl na pražskou DAMU, za zmínku stojí, že

Zbývá vám 89% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS.
Letní sleva!
Namísto obvyklých 20 Kč stojí nyní odemknutí článku pouhých 9 Kč! Kód k odemknutí článku, který od nás obratem obdržíte, můžete také zcela zdarma poslat svojí kamarádce a potěšit ji v letních měsících pohodovým čtením. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 900 10 09. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9001009 je 9 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden