Moje šťastná hvězda

Milovaná práce byla jeho druhou manželkou

Moje šťastná hvězda

Svou choť sice nade vše miloval, práce, která byla celým jeho světem, se ale kvůli rodině vzdát nedokázal, což se mu málem vymstilo.

Letos již uběhlo osmnáct let od chvíle, kdy nás MILOSLAV ŠIMEK (†63) navždy opustil. Ne vždy to ale bylo s nenahraditelným bavičem snadné, o tom by mohla vyprávět hlavně jeho žena MAGDALENA (80).

Odmala doma neřekli Miloslavu Šimkovi (†63) jinak než Slávek a toto kamarádské oslovení mu zůstalo už napořád. Vyrůstal sice v Praze, ale kořeny měla jeho rodina mimo jiné na Strakonicku, odkud pocházel tatínek.

Po něm zdědil budoucí úspěšný komik literární i umělecký talent. Rudolf Gustav Šimek (†73) pracoval sice jako bankovní úředník, ale zároveň byl poměrně známým básníkem a publicistou působícím v časopisech Selské listy a Nová Šumava. Do intelektuálního prostředí dobře zapadala i 

Zbývá vám 89% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden