Můj kousek štěstí

Mistr ostrovtipu neměl Werich na růžích ustláno

Můj kousek štěstí

Klauni nejsou, ale šašků je! Tato jeho hláška se stala nesmrtelná a je stále aktuální.

Byl vtipný a inteligentní, měl neuvěřitelné kouzlo osobnosti, kterému ženy podléhaly. Nebál se projevit vlastní názor, ačkoli se mu to mnohdy vymstilo. Miloval lidi a lidé milovali jeho.

Patří k našim nejváženějším divadelním i filmovým legendám. Spolu s Jiřím Voskovcem (†76) a Jaroslavem Ježkem (†35) se Jan Werich (†75) zařadil do meziválečné avantgardy a kvůli svým výpadům proti nacismu na jevišti Osvobozeného divadla musel utéct jako antifašista do emigrace.

Jan Werich se narodil jako jediný syn úředníka pojišťovny Vratislava Wericha a jeho ženy Gabriely. Manželství Werichových dlouho netrvalo.

Rozvedli se velmi brzy po jeho narození, starost o syna připadla bohužel otci. Ten měl velmi despotickou povahu, matka svého

Zbývá vám 88% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden