Můj kousek štěstí

Muž, který stvořil Jožina a nový hudební nástroj

Můj kousek štěstí

Hraje, maluje a chodí s kamarády do hospody, Chce dělat už jen to, co ho baví.

Celý život ho provázely náhody. Náhodou vznikla jeho kapela, náhodou začal zpívat a náhoda ho donutila malovat. Z inženýra se stal bavič, hráč na banjo a autor deskových her. Vtipné písničky Ivana Mládka (80) provázejí už několik generací českých posluchačů.

Nejmladší generaci seznámila s jeho tvorbou skupina Děda Mládek Illegal Band se svou svižnou úpravou Mládkových hitů. Autor lidové písně Jožin z Bažin, kterou při svém hostování v Česku zahrála i legendární kapela Metallica, svůj život zasvětil hudbě. Poprvé objevil banjo ve čtrnácti letech.

Na chatě, u zatopeného lomu, brnkal voják na nástroj, který měl pro mladičkého Mládka podmanivý zvuk. Když do Čech přišla dixielandová vlna, sehnal si tenorové banjo a začal na něj pilně cvičit. Rodina, ze které Ivan pocházel, byla

Zbývá vám 88% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden