Národem milovaný herec František Filipovský (†86) neměl vůbec jednoduchý život

Než se stal hercem, vyzkoušel toho hodně. A bohužel zažil i nepěkné chvíle, kterého strašily až do smrti. S tím, co ho ale ještě potkalo, se to nedalo srovnat.

Král českého dabingu FRANTIŠEK FILIPOVSKÝ (†86) na svém kontě nemá mnoho hlavních rolí, ale přesto ho diváci zbožňovali. V životě mu ale leckdy do smíchu nebylo.

Když v 50. letech zahajovala tehdejší Československá televize svoje vysílání, byl u toho i František Filipovský (†86) se svou legendární divadelní kreací – Harpagonem z Moliérova Lakomce. Svědčilo to o velké popularitě, které se těšil a kterou vlastně nikdy neztratil.

Nicméně televizní výstup měl tragikomickou dohru. Jeho součástí byla i známá „lakomcova“ věta: „Kde jsou mé peníze, ukradli jste mi mé peníze.“ A přesně za měsíc po odvysílání

Zbývá vám 92% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden