Nepustí k sobě ani vlastní dceru

Poslední dobou na tom není oblíbená zpěvačka Marta Kubišová (79) ani trochu dobře. A to jak po fyzické, tak po psychické stránce. Je proto jasné, že její nejbližší lidé, a to především zpěvaččina dcera Kateřina Moravcová (42), o ni mají obrovský strach.

Téměř nevychází z domu

„Pořád se mnou něco je,“ prozradila zpěvačka s tím, že dokonce jeden čas neslyšela na pravé ucho. To sice odeznělo, bohužel to ale neznamená, že je jejím zdravotním trablům konec. Právě naopak! „Dostala jsem třetí dávku vakcíny proti Covidu a udělalo se mi strašně zle.

Já opravdu nevím, co se se mnou děje. Rozjela se mi hrozná laryngitida. Jsem pořád zahleněná, a když se ráno probudím, nemůžu ani mluvit,“ postěžovala si před časem Kubišová. Přesto je ale ráda, že se nechala přeočkovat, protože z nákazy koronavirem má prý dlouhodobě velké obavy.

Dcera Kateřina Moravcová (42).

Dokonce takové, že se kvůli tomu téměř uzavřela před okolním světem a ven vychází jen velmi zřídka. A není ani divu, protože paní Marta už dlouhé roky trpí chronickou obstrukční chorobou plic, a patří proto mezi ty úplně nejohroženější.

Je tedy pochopitelné, že se snaží kontaktu s lidmi co nejvíce vyhýbat. Vánoce strávila v naprosté samotě, a to dokonce bez své milované dcery, neboť Kateřina je sice mamince oddaná, ale proti Covidu se zatím naočkovat nenechala, takže návštěva u mámy nepřichází v úvahu.

Přestala se o sebe starat záměrně?

Nynější problémy Marty Kubišové souvisí i s tím, jak je mezi lidmi oblíbená. Zřejmě i proto radikálně změnila svůj vzhled. Ty tam jsou její pověstné kaštanové vlasy, zpěvačka si je přestala barvit a nyní její hlavu zdobí platinově šedá.

„Nechci, aby mě lidi poznávali,“ řekla a na vysvětlenou dodala, že svou pěveckou kariéru už ukončila, a nemá tak jediný důvod k tomu, aby si dál ničila vlasy barvami. To by se dalo ještě pochopit, ale co její blízké údajně znepokojuje nejvíc, je fakt, že se odbývá v jídle.

Proslýchá se, že je prý živa jen o chlebu a pomazánkách. Přitom právě bohatá a pestrá strava je klíčem ke zdravému organismu a silné imunitě. Nezbývá než doufat, že si poněkud rezignovaným přístupem ke své životosprávě ještě víc neublíží.

reklama
reklama