Obává se Karel Gott nezvratného konce?

Zlatý slavík ohrožuje své zdraví

Jen co se KAREL GOTT (76) vrátil z operace, přijal tolik návštěv, že se u něj dveře skoro nezavřely. Zpěvák je za zájem vděčný, ale nepřestává opakovat, že dělá vše proto, aby se stihnul na koncertní pódia vrátit dřív, než bude pozdě. Co tím Mistr myslí? Opravdu hrozí, že se jeho návratu už nedočkáme?

Správně by měl po náročné onkologické léčbě a po následné operaci dodržovat přísný klidový režim. Těsně před operací dokonce sám zmínil, že se nutnému odpočinku asi nevyhne. Původně s delší pauzou tedy sám počítal.

Jenže stačilo, aby uběhlo několik dní, a pro změnu to vypadá, že Gottovi otrnulo natolik, že odpočívat nemíní víc, než je nezbytně nutné. Za každou cenu potřebuje dávat najevo, že se cítí stále lépe a že se rozhodně mají fanoušci ještě na co těšit.

Přízeň veřejnosti je pro něj natolik důležitá, že v rámci jejího zachování riskuje další zdravotní komplikace. Jako by ale přesvědčoval a ujišťoval především sám sebe, že na to ještě pořád má.

Rychle nabrat síly

Opravdu by někdo jako Karel Gott měl mít strach, že i v jeho případě platí pořekadlo, že „sejde z očí, sejde z mysli“? Na přízeň veřejnosti je zvyklý celý život a představa, že by jí začalo ubývat, je pro něj děsivá.

Karel vnímá zájem fanoušků jako nedílnou součást svého života. Proto se ho zmocňují stále silnější obavy z odlivu fanoušků, když nemá možnost představit se ve své pověstné pěvecké kondici. Prostě postrádá část svého já. Když nemůže zpívat, posílá alespoň vzkazy.

Komplikace

Obavy, že u pouhých vzkazů už to zůstane a k návratu k pěvecké kariéře nakonec vůbec nedojde, Gottovi nijak neprospívají. Nebezpečí, že z psychického tlaku, ve kterém zpěvák v poslední době kvůli těmto obavám žije, vzejdou nové zdravotní potíže, je velké. Kdyby k nežádoucím komplikacím opravdu došlo, Karlovi nezbude nic jiného než dát definitivně přednost léčbě před kariérou a příznivci.

Karel si zcela zbytečně přidělává starosti.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Štítky:
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden