Olga Šípková: Navždy poznamenaná nemocí

Působila jako vyrovnaná žena bez jediné chybičky, ve skutečnosti trpěla těžkými depresemi a syndromem vyhoření. Dnes říká, že chorobě děkuje za životní lekci a svět vidí opět v růžových barvách.

Bývalá mistryně světa ve sportovním aerobiku Olga Šípková (48) je krásná, úspěšná, bohatá. Přesto zabředla do vážných psychických problémů, s nimiž si nedokázala sama poradit. Začalo to nespavostí. Tři roky pak brala léky na usnutí a každou chvilku brečela.

Nakonec byla nucena vyhledat odbornou lékařskou pomoc. Teprve po několika měsících pravidelného užívání antidepresiv se její duševní stav začal zlepšovat a Olga pocítila úlevu. Nyní se cvičitelka opět usmívá.

Ví však, že boj s nemocí, kterou si prošla, je běh na dlouhou trať. Je to celoživotní příběh. Zatímco zlomená noha sroste a funguje dál, pošramocenou duši nestačí léčit antidepresivy a pak už si jí nevšímat.

Vyhoření, depresi, únavu, negativismus, to vše v sobě Olga stále cítí. Nemoc jí dala signál, aby se uklidnila, aby žila drobnými radostmi. Dá se říci, že dnes je za ni upřímně vděčná.   .

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden