Pavlínka a Jan: Nic je nerozdělí!

Ale tohle už přehnal, říkali jeho známí, když si přivedl Pavlínku. Život písničkáře Jana Nedvěda (69) by vydal na román. Chvíli na vrcholu, chvíli na dně. Trampská a folková hudba mu učarovala už v raném věku, skupinu Toronto založil s bratrem Františkem Nedvědem (68) v roce 1972.

Pro tehdejší dobu nevhodný název jí dlouho nevydržel a musela být přejmenována. A tak vznikl legendární Brontosaurus. Souběžně působí pracovitý hudebník také ve Spirituál kvintetu. První "brontosauří" album s názvem Na kameni kámen spatřilo světlo světa v polovině osmdesátých let a obsahovalo kultovní písně jako Valčíček, Tulácký ráno či song Růže z papíru.

Nezapomenutelné Stánky se objevily na dalším albu o dva roky později, nazvaném Ptáčata. Písničkářův život však nebyl zdaleka tak radostný a poetický jako mnohé jeho písně. Jeho srdce bylo

Zbývá vám 87% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden