Pohádkový Rumburak ženským svodům odolává

Jiří Lábus (69) je mezi svými přáteli známý jako zapřisáhlý starý mládenec. Dokonce prý tvrdí, že mu žádná žena nesmí překročit práh domu, protože by mu tam nadělala nepořádek. To je také patrně důvod, proč svůj majetek jednou odkáže cizím dětem.

Budoucí herec Jiří Lábus se narodil 26. ledna 1950 v porodnici v pražské Londýnské ulici do rodiny architekta a zdravotní sestřičky. Dětství prožil na Vinohradech v činžáku v Bělehradské, a už odmala pokukoval po divadle a výtvarném umění.

Už jako malý kluk rád kreslil, tehdy snad mnohem víc než jeho mladší bratr Ladislav (67). Ten se stal, stejně jako jejich otec, v dospělosti architektem. „My jsme nikdy nebyli bratři, co spolu prožívají všechno společně.

Každý jsme měli svůj svět,“ vyprávěl později Jiří. Zároveň ale dodával, že i když byli každý úplně jiný, tak se vždy měli a stále ještě mají velmi rádi.

Žehličky jsou jeho osudem

Herec na sebe také nedávno prozradil, že byl už jako malý kluk pěkný rošťák. V pěti letech dokonce vyhodil na prvomájový průvod z okna žehličku. „Kdybych to ale udělal o

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře