Přiznala milence i boj s drogami

Na těžké životní období je sama. Krom Theodora (11), kterého má s bývalým partnerem Petrem Polákem (41), nemá teď doma zpěvačka Bára Basiková (57) žádného chlapa. Není se co divit, že se loni zhroutila, když přišla o práci a zůstala bez příjmu. Covidová pandemie ji totiž připravila nejen o práci, ale i o poslední lásku. A také o přátele, kteří zemřeli.

Bez půjček přátel by to nezvládla

Naštěstí ji ke konci roku nakopla soutěž Tvoje tvář má známý hlas, kde vysloveně excelovala. Byla to prý jedna z nejlepších profesních zkušeností, které zažila, i když pro ni některé „role“, jako třeba Karel Gott (†80), byly opravdu výzvou. A také to byla alespoň fi nanční injekce. „Bez půjček od přátel bych to nezvládla,“ přiznává Basiková, která ale není žádná křehulka.

Stejně jako se v první vlně postavila k nedostatku peněz čelem a šla dělat na poštu nebo pomáhala v domě seniorů i teď hledá novou cestu. „Byl to strašně smutný rok, takže teď hledám jinou práci,“ přiznává Bára. Při pohledu do budoucnosti je ale pesimistická: „Nevěřím, že se ke zpěvu brzy vrátím! A jsem přesvědčená, že všechna ta vládní opatření budou mít na společnost větší dopady než nemoc samotná.“

Nevěří expertům už jen pro rozdílné názory, které mezi nimi existují. „Samozřejmě se mohu mýlit, očkování ale nepodstoupím, zdá se mi to příliš velké riziko!“ A jak se zdá, našla se v psaní vlastního blogu. Jestli ji to do budoucna uživí, se uvidí.

Svým dvojčatům Anně a Marii (27) nechce viset na krku. Po třech manželstvích se do nového vztahu nehrne. Do vztahů šla vždy naplno, ale jak říká, všechny měly svou „dobu trvanlivosti“.

„Naštěstí mé rozvody neodnesly děti a na tom mi záleží nejvíce!“ Dcery a syn jsou pro ni vším a snažila se jim dopřát šťastné dětství. Sama takové ale bohužel neměla.

Ze závislosti se dokázala dostat

Rodiče se rozvedli a ona zůstala s matkou, která ji prý občas bila. A to i v době, když už měla zpěvačka za sebou první hudební úspěchy. „Od pěti let jsem věděla, že chci být zpěvačkou,“ říká. Podporoval ji hlavně dědeček.

Vždy se držela alternativního proudu, i když časem dělala kompromisy. V době, kdy měla vztah se ženatým Michalem Pavlíčkem (64), propadla ze zoufalství drogám.

Naštěstí abstinenční příznaky přišly rychle, stejně jako pomoc. Ze závislosti se dostala. Dnes už si prý dá maximálně marihuanu, na které nevidí nic špatného.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden