SERIÁL - Ally McBealová

Ještě před natáčením herečku nutili tvůrci, aby výrazně zhubla!

Příběhy mladé právničky, která zábavně komentuje dění kolem sebe, si oblíbil celý svět. Za svoji slávu ale hlavní představitelka zaplatila vysokou cenu.

Mladá absolventka práva na prestižní Harvardově univerzitě se jmenuje Allison Marie McBeal. Diváci tuto oblíbenou postavu ale znají jako Ally McBealovou. Tvůrcem seriálu z právnického prostředí byl sám vystudovaným právníkem, takže měl k ruce znalosti, zkušenosti i spoustu historek.

Problémy přiznala až dodatečně

Seriál se začal vysílat v roce 1997 a zaznamenal velký úspěch. Postupně až do roku 2001 vzniklo pět sezón a celkem 112 epizod. Hlavní role proslavila herečku Calistu Flockhart (57), svůj úspěch si ale musela tvrdě odpracovat. Jako malou ji herectví moc nelákalo, snila o tom, že se stane klaunem.

Než dostala roli Ally, hrála v divadlech na Broadwayi. Tam si ji právě všimli lidé, kteří hledali hlavní představitelku právnického seriálu. V americké televizní a filmové tvorbě letěly v devadesátých letech hodně hubené herečky.

Calista, která nepatřila k ženám s kily navíc, byla i tak donucena tvůrci seriálu, aby

Zbývá vám 60% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden